SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, Mbia kriziyle uğraşıyor!

Trabzonspor'da orta sahanın dinamosu Mbia, kulüpten alacakları için mahkeme yolunu seçti! Bordo-mavili takım, oyuncunun avukatlarıyla görüşme yapacak.

Güncellenme: 18:21, 29/12/2015
Trabzonspor, Mbia kriziyle uğraşıyor!

Alacakları zamanında ödenmediği gerekçesiyle kulübe 2’nci defa çektiği belirtilen Trabzonsporlu Stephane Mbia ile yaşanan krizin aşılmasına çalışıldığı, Kamerunlu oyuncunun avukatları ile yarın son bir görüşme daha yapılacağı ve kalan alacak için taksitlendirme isteneceği belirtildi.

Trabzonspor’un sezon başında 2.2 milyon euro imza parası, 2.6 milyon euro yıllık ve 5 bin euro maç başı ücretle transfer ettiği Stephane Mbia, transfer taksidinin zamanında ödenmediği gerekçesiyle 4 Aralık’ta kulübe faizlerle birlikte 2.8 milyon lira ödenmesi konusunda ihtar çekti. Dönemin başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 2.8 milyon euronun 500 bin eurosunu ödedi ve Kamerunlu oyuncuya 2.3 milyon euro borç kaldı.

Muharrem Usta başkanlığındaki yönetim de, göreve gelir gelmez Mbia’nın 850 bin euroluk transfer taksitini ödedi. Ancak Kamerunlu oyuncu, sözleşmesinde alacağının geciktiği her gün için ekstra faiz ödeneceği maddesine dayanarak, kulübe ikinci kez ihtar gönderdi ve kalan 1 milyon 450 bin euroluk alacağını da istedi.

Muharrem Usta yönetiminin Mbia’nın avukatlarıyla yarın bir kez daha görüşeceği, kalan borç için taksitlendirme isteyeceği öğrenildi. Anlaşma olmadığı takdirde Mbia’nın sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmek için FIFA’ya başvurabiyeceği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:18:20,