SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Skor yanıltıcı

29 Aralık 2015

VİTOR Pereira, Nani'nin cezası nedeniyle oynayamadığı mücadelede tercihini Volkan Şen'den yana kullandı. Diğer kanatta da Markovic olunca kanatları daha etkin kullanan bir Fenerbahçe gördük. Bu ikilinin rakip savunma içine dikine oynamaları sarı lacivertli ekibin gol girişimi sayısını arttırdı.

FENERBAHÇE sezonun en iyi performanslarından birini ortaya koydu. Buna rağmen zorlanmalarının sebebi biraz şanssızlık, biraz da rakibin çok katı savunma yapmasıydı. Maç boyunca ancak 2-3 kez ileriye çıkabilen Sivasspor'un yakaladığı tek net pozisyonda golü bulması ilginç oldu. Sarı lacivertli ekip ise sayısız fırsatı değerlendiremedi.

SKORUN tek farklı olması maçı izlemeyenleri yanıltmasın. Oyunun tamamı Fenerbahçe'nin kontrolündeydi. Kaptırılan toplara yapılan sert savunma, konuk ekibin orta sahayı geçmesini dahi zorlaştırdı. De Souza ve Mehmet Topal'ın daha çok öne çıkması hücumdaki mesafeyi daralttı, bu sayede sarı lacivertliler etkili oldu.

PEREIRA’NIN oyun planı ve kadro dizilişinin hâlâ değişmesi gerektiğini düşünsem de oyuncular uyum sağladıkça her geçen hafta üzerine koyabiliyorlar. Bu sistemde Volkan Şen ve Markovic ikilisi Nani ve Alper Topuk'a göre daha çok hareket getirdi. Onların etkili oyunları, oynadığı bölümde Diego'nun sonra da Ozan'ın işini kolaylaştırdı. Ancak her ikisinin de pas tercihleri ve çevre kontrolü özelliklerini geliştirmeleri gerekiyor. Volkan'ın oyunda kaldığı 80 dakikada Van Persie'ye attığı pas sayısı sadece 1. Kaleci Volkan Demirel bile Hollandalı yıldızı 3 kez topla buluşturdu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek