SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ryan Donk: “Melo’yu unutturacağım”

Galatasaray’ın yeni transferi Ryan Donk 'Bu forma için elimden geleni yapacağım. Biliyorum, Melo çok önemli bir futbolcu ama ondan doğan boşluğu kapatacağım. Kendime güveniyorum' dedi.

Güncellenme: 09:02, 29/12/2015
Ryan Donk: “Melo’yu unutturacağım”

Galatasaray onu, o da Galatasaray'ı çok istiyordu. Ancak transfer hikayesi uzadıkça uzadı. Sonuçta kulüpler anlaştı, Ryan Donk da muradına erdi. Kasımpaşa defterini kapatan, Galatasaray ile yeni bir sayfa açan Donk, ilk röportajını da verdi. Hollandalı futbolcu “Hayalim gerçek oldu” derken yüzündeki ifade mutluluğunu açıkca gösteriyordu. Ve şöyle devam etti Ryan Donk:

Olmayacak diye korktum

GALATASARAY'IN beni istediğini öğrendiğimde sanki profesyonel futbolculuk yaşamım yeni başlıyormuşcasına heyecanlandım. Benim açımdan hiç bir zaman sorun yoktu ama kulüpler anlaşamayacak diye açıkcası başlarda endişelendim. Galatasaray'da başarılı olacağımdan kimse kuşku duymasın. Ben sonuna kadar kendime güveniyorum.

Herkes onu konuşuyor

ASIL görev alanım ofansif orta saha ancak stoperde ve sağ kanatta da zaman zaman oynadığım oldu. Yani ne görev verilirse yaparım ama şunu öğrendim ki Galatasaray'da herkes Melo'nun gidişinden sonra bir boşluk oluştuğu görüşünde. Onun mevkisi benim asıl yerim ve taraftar rahat olsun o boşluğu doldurup, Melo'yu unutturacağım.

Yeni Yüzyıl

Yayınlanma Tarihi:09:01,