SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe, Ozan Tufan’ın bonservisi için Bursaspor’a 7 milyon Euro ödedi. Ozan Tufan’a ise yılda yaklaşık 1.3 milyon Euro ve maç başı 10 bin Euro ödeniyor. Bu rakamlar Fenerbahçe taraftarında ise beklentileri artırıyor. Milli takımda da forma şansı bulan ve daha etkili bir performans sergileyen Ozan, en ufak bir top kaybı, bir pas hatasında sarı-lacivertli taraftarların tepkisine maruz kalıyor. Sezon başındaki Molde maçı ve ligin ilk haftalarındaki bazı maçlarda etkisiz oyun sergileyen 20 yaşındaki Ozan Tufan protestolara maruz kalmıştı.

SİVASSPOR MAÇINDA BOŞ KALEYE ATAMADI

Ozan Tufan son olarak Sivasspor maçında boş kaleye gol atamamasının ardından tribünlerin tepkisini bir kez daha çekti.

Maç sonrası “Taraftarın tepkisi seni olumsuz etkiliyor mu ? sorusuna genç oyuncu ; “Yok, etkilemiyor. Benden beklentileri var” dedi.

2016 YILINDA BAŞARI GARİFİĞİNİ YÜKSELTMEK İSTİYOR

Çok büyük bir camiaya geldiğini, genç yaşta bunu başardığını ancak Fenerbahçe’de oynamanın kolay olmadığını belirten, yakın çevresine yaptığı konuşmalarda sabırla çalışacağını söyleyen Ozan Tufan, takıma ve camiaya alışma dönemini atlattığını ve 2016’da performansının mutlaka yükseleceğini dile getiriyor.

“TAKIMIN OZANI”

Ozan Tufan takım arkadaşlarından büyük destek görüyor. Genç oyuncuya sahip çıkılıyor. Arkadaşlık bağları son derece kuvvetli. Ozan’ın sevimli ve esprili halleri takım içinde sıcaklık yaratıyor. Takım arkadaşları için yaptığı beste de dillerde. Uygar Mert Zeybek ile beraber dile getirdiği ve Mehmet Topal,

Alper Potuk, Volkan Demirel, Gökhan Gönül ile Caner Erkin için söylediği sözler herkes tarafından beğenildi.

PROFESYONEL KARİYERİ HENÜZ 53 MAÇ

Ozan Tufan, 2012’de profesyonel sözleşme imzaladı 2012-2015 yılları arasında Bursaspor’da 41 maç oynadı. 2015’in diğer yarısında Fenerbahçe ile henüz 12 maça çıktı. Yani, profesyonel kariyeri henüz 53 maç. Bu süreçte 4 gol atabildi.

TARAFTARDAN ANLAYIŞ BEKLİYOR

Ozan Tufan, Sivasspor maçında Diego’nun sakatlanmasının ardından oyuna girmek zorunda kaldı. Top kayıpları ve kaçırdığı gol sonrası tribünlerden yine homurtular yükseldi. FB TV’de üzüntüsünü dile getiren Ozan, taraftarlardan biraz daha anlayış isterken; “Bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz. Isınmadan oyuna girdim. Alışmam zor oldu. Performansım bu değil. Maç oynayıp iyi yerlere gelmem lazım. Seviye atlamam lazım. İdmanlarda çok çaba sarf ediyorum. Maçta birkaç tane gol kaçırdım, çok üzüldüm. Keşke atabilsem, herkesi mutlu edebilsem. Bazen maçların gidişine göre işler kötü gidiyor. Herkesten özür dilerim” şeklinde konuştu.