SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de geri sayım

Ocak ayında forvete takviye hedefleyen Fenerbahçe, Bordeaux'nun golcüsü Diego Rolan ile görüşüyor. Fransız ekibinin 4 milyon Euro'ya ikna olması bekleniyor.

Güncellenme: 08:07, 29/12/2015
Fenerbahçe’de geri sayım

Teknik direktör Vitor Pereira’nın talimatları doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, özellikle hücum hattını güçlendirmeyi hedefliyor. Ocak ayında kadroya yeni bir forvet katılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Edinilen bilgilere göre sarı-lacivertliler, Bordeaux’nun golcüsü Diego Rolan ile görüşüyor. 22 yaşındaki Rolan, bu sezon Fransız ekibi için 21 maçta 4 gol attı. Bu oyuncuya 6 milyon Euro değer biçildiği ancak Fenerbahçe’nin Bordeaux’yu 4 milyon Euro’ya ikna edeceği söyleniyor.

Rolan operasyonu mutlu sonla bitmezse alternatif de hazır… Sarı Kanarya rotayı Portekiz’e çevirecek ve Benfica’da ter döken Raul Jimenez için hamle yapacak.24 yaşındaki Jimenez’i çok iyi tanıyan Pereirai bu oyuncuya onay verdi. Benfica ile sözleşmesi 2020’ye kadar devam eden Meksikalı golcü, bu sezon 19 maçta 4 gol attı. Jimenez’in bir başka özelliği daha Fenerbahçe’ye uyuyor. Bu sezon sadece 3 kez ilk 11’de sahaya çıkan Meksikalı, kulübede oturduğunda Van Persie gibi sorun çıkarmıyor.