SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Enes Ünal’ın gözü milli takımda

Belçika'nın Genk takımında kiralık olarak forma giyen Manchester City'nin genç yıldızı Enes Ünal, milli takım ile birlikte Fransa'ya gitmek istediğini söyledi.

Güncellenme: 10:32, 29/12/2015
Enes Ünal’ın gözü milli takımda

Manchester City takımından 2 yıllığına Belçika ekiplerinden Genk’e kiralanan Enes Ünal, A Milli Futbol Takımı’nda oynamayı çok istediğini çok çalıştığını ve Fransa’da yapılacak olan Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda bulunmak istediğini söyledi.

Enes Ünal ayrıca kariyer planlamasında bir gün Avrupa'dan Türkiye'ye dönmesi halinde ise hedefinin tekrar Bursaspor'da forma giymek olduğunu söyledi.

“FRANSA'DA GİDEBİLDİĞİMİZ YERE KADAR GİDECEĞİZ”

Boğaziçi Üniversitesi ‘Yılın En’leri spor ödülleri töreninde Cihan muhabirine açıklamalarda bulunan genç futbolcu, ilk olarak A Milli Futbol Takımı'nın Fransa'da yapılacak olan EURO2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmasını değerlendirdi.

Türkiye’nin katıldığı organizasyonlarda önemli başarılar elde ettiğini ve EURO2016 Fransa’da da iyi işler yapacak kaliteli bir kadronun olduğunu belirten Enes Ünal, “Gerçekten Fransa'da olduğumuz için çok mutluyum. Futbolu seven ve yaşayan ülkelerden birisiyiz. Her zaman bu turnuvalarda olmamız gerekiyor. Umarım gidebildiğimiz yere kadar gideriz. Bence güzel ve iyi işler yapabilecek kaliteli bir kadromuz var. O ruhu yakalayabildiğimiz taktirde yapabileceğimizi düşünüyorum.” dedi.

“A MİLLİ TAKIM İÇİN KENDİME GÜVENİYORUM”

Bursaspor'dan Manchester City'e satılan oradan da kiralık olarak Belçika'nın Genk Takımı'na giden Enes A Milli Futbol Takımı'nda oynamayı çok istediğini de söyledi. Enes Ünal, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’le ümit milli takım kampında görüştüğünü, Terim’in genç futbolculara çok değer verdiğini de belirterek, şöyle devam etti:

“Her futbolcu milli takım için oynamak ister. Ben de oynamak istiyorum. Onun için çok çalışıyorum. Gerçekten bazen futbolcuların zor zamanları oluyor. Özellikle genç futbolcular belli bir seviyeye gelirken çok zorluklar yaşıyor. Ben de o zorluk olduğu anda turnuvaları düşünüyorum. Gerçekten orada Fransa'da bulunmak istiyorum. Onun için de çok çalışıyorum. Ama tabii ki yaşım da daha 18, orada olabilir miyim bilmiyorum. Ben kendime güveniyorum. Her zaman her şeyi yapabileceğime inanıyorum ama yaşımın da 18 olduğunu unutmuyorum.

Keyif almaya bakıyorum. Elimden geldiğince kendimi geliştirmeye bakıyorum. Tabii bana bir şans verilirse gururla ülkemin formasını taşırım. Elimden gelenin en iyisini de yaparım. Fatih hocamla ümit milli takım kampında görüşmemiz olmuştu. Kendisi genç futbolculara çok değer veriyor. Ben de kendime her zaman için güveniyorum.”

“MANCHESTER CİTY BENİM YETENEĞİME YATIRIM YAPTI”

Bursaspor alt yapısında yetişen, daha sonra A takıma çıkan ve ardından geçen sezon sonu İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City Takımı'na giden Enes Ünal yeteneklerini herkese göstermek istediğini söyledi.

Manchester City takımının yeteneğine yatırım yaptığını da belirten Enes Ünal, “Bu aynı bir çiftçinin tohuma yatırım yapması gibi bir şey. Ben daha o meyveleri vermedim. O meyveleri vereceğim zamana daha var. Ben bunun için çalışıyorum. Kendimi en iyi şekilde geliştirmeye çalışıyorum. Umarım ki bu transferin bu yolculuğun altını doldurabilirim, insanlara bir çok şeyi gösterebilirim, yeteneklerimi gösterebilirim; ama daha yolun başındayım daha bu transfer hiçbir şey değil o yüzden.” diye konuştu.

“BENİM KALBİM HER ZAMAN BURSASPOR’DA”

Cihan muhabirinin, Türkiye’de forma giyen oyuncuların en büyük idealinin Avrupa’da futbol kültürü yüksek olan ülkelerin büyük takımlarında forma giymek olduğunu hatırlatarak, ‘genç yaşta Avrupa arenasına çıkan Enes Ünal’ın bir gün Türkiye’ye geri dönme gibi hedefi var mı?’ sorusuna ise genç futbolcu şöyle cevap verdi:

“Benim kalbim her zaman Bursaspor'da. Eğer ki bir gün Türkiye’ye dönersem inşallah Allah nasip ederse Bursaspor’da tekrar oynamak isterim.”