SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Van Rhijn’in kefili Sneijder

Van der Wiel’in ücretinin yüksekliği nedeniyle rota Rhijn’e çevrildi. 3 milyon Euro isteyen Ajax’a, Aslan 2 milyon Euro önerdi. Cimbom, primlerle rakamı yükseltip yeni teklif yapınca geri sayım da başladı.

Güncellenme: 08:41, 28/12/2015
Van Rhijn’in kefili Sneijder

Sağ bek transferi, G.Saray yönetiminin en çok üzerinde durduğu konu… Üç aday üzerinde yoğunlaşan sarı-kırmızılılar son görüşmelerin ardından Ajax forması giyen Hollandalı Van Rhijn'de son aşamaya geldi.

Scout ekibinin verdiği liste üzerinden üç oyuncuya onay çıkarken idareciler de Hollanda'da kamp kurdu. PSG'den Van der Wiel ilk sırada yer alırken PSG, kontratı sezon sonunda bitecek olan milli oyuncu için makul bir noktaya geldi fakat oyuncunun yıllık ücreti ise G.Saray'ın planlarının çok üzerindeydi.

G.Saray'ın ikinci sırasında yer alan van Rhijn için de hem kulübü hem de menajeri ile temaslar başlarken aynı hamle Vitesse'den Kevin Diks'te de uygulandı.

YAKIN TAKİP

Ajax forması ile bu sezon başarılı bir grafik ortaya koyan 24 yaşındaki Rhijn, gelmeye sıcak bakarken Ajax'ın 3 milyon Euro isteğine 2 milyon Euro'luk teklifle yanıt verildi. İki kulübün primlerde anlaşmaya çalıştığı ve kısa sürede bu sorunun da halledileceği Hollanda basınına yansıdı.

Ancak bu transferde bir de Wesley Sneijder faktörü ortaya çıktı. Hollandalı yıldız, eski takımı Ajax'ta yakından takip ettiği oyuncu için teknik heyet ve yönetime övgü dolu ifadeler kullanırken Rhijn ile de görüşerek bu transferin önünü açtı. İki kulübün bonserviste el sıkışmasına ramak kalırken hafta içinde resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.