SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Royal Halı Gaziantep karşısında alınan galibiyeti değerlendirdi.

Obradovic, Türkiye Ligi'nin en fazla 3 sayı bulan takımlarından birine karşı önemli bir galbiyet aldıklarını şu şekilde ifade etti:

“Rakibimiz özellikle 3 sayılarda çok iyi olan bir takımdı. Türkiye Ligi'nde bu anlamda en iyi olan takımlardan birisi diyebilirim. Özellikle de bu maçta 2'den çok 3 sayılık atışları oldu. Biz de buna göre hazırlandık. Savunma konusunda özellikle kolay basket bulmalarına engel olmaya çalıştık. Savunmamız inişli çıkışlıydı. 3 sayılık atışları durduramadığımız anlar da oldu. Önümüzdeki Panathinaikos maçını düşünerek bu akşam çok fazla rotasyon yapmaya çalıştım. TOP 16 turundaki ilk maçımız ve oldukça önemli bir karşılaşma. Bugün gelen taraftarlarımıza da teşekkür ederim. Çarşamba günü oynayacağımız Panathinaikos maçının daha fazla kalabalık olacağını düşünüyorum. Hayatta değişik hikayeler vardır. Bugün Luigi Datome sadece bir tane atış kaçırdı ve bu sabah bireysel olarak çalışmaya gelen oyuncuydu. O yüzden iyi başarılar ve iyi oyuncular tesadüfen olmuyor. Bu aynı zamanda herkese çok güzel bir örnek. İyi oyuncular bu şekilde yetişiyor. Sürekli çalışıyorlar.”