SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Müthiş ikinci yarı

28 Aralık 2015

Beşiktaş ilk yarısında zorlandığı karşılaşmada Şenol Güneş'in de gerekli müdahaleleri yapmasıyla ikinci yarıda maçı kazanmayı başardı. Karşılaşmanın ilk yarısında rakip kalede baskı kuran siyahbeyazlıların direncini kıran Konyaspor, olumlu fırsatlar da yakaladı ancak başarılı olamadı. Beşiktaş'ta özellikle koordinasyon problemi vardı. Savunma ve hücum arasında sorun vardı. Fakat Şenol Güneş'in katkısı tartışılmazdı. Oyuncu değişikliklerinde de ne kadar doğru tercihler yaptığı ortaya çıktı. Bir oyuncuyu dışarı almak, onun her zaman kötü oynadığını göstermez. Bazen taktik gereği o pozisyonda değişiklik yapması gerekir. Bazen oyunun devamında bunun gibi tercihler kaçınılmazdır. Bunu oyun alanı dışına çıkan oyuncu da anlayışla karşılayabilmelidir. Ancak Quaresma dün gece bunun aksini yaptı ve tepki koydu. Q17 kötü işler de yapmadı. Özellikle kanattan çok iyi toplar çıkarttı fakat sonuca baktığımızda bu değişiklik hem takımı ateşledi hem de farkın açılmasına önemli katkı yaptı. Gökhan Töre zaman zaman bencil oynasa da rakip kaleye dikine gidebilme özelliği var. Attığı goldeki vuruşu müthişti. Gomez'in son vuruşlardaki serinkanlılığı ve ustalığı insanı kendisine hayran bırakıyor.

DÜN Tolga kalesinde güven verdi. Bu önemliydi. Tekrar bir toparlanma sürecine girdi. Bu galibiyet sadece 3 puan değil, ilk yarının da lider bitirilmesini sağladı. Özellikle ikinci yarıdaki Beşiktaş'ı izleyince bakıyorum da ligde böyle top oynayan takım yok. Üstelik Konya gibi ligin diri takımlarından birisine karşı alınan 4-0'lık galibiyetin çok önemli olduğunu düşünüyorum.

HAKEM,, fauller ve fena hareketlerin değerlendirilmesinde hatalar yaptı. Kart uygulamalarında standarttan uzaktı. Genel olarak oyunun sonucunu etkileyen bir hatası yoktu. Beşiktaş'ın ilk golünde ofsayt tartışmaları vardı ancak bana göre yardımcı hakem doğru yerdeydi. İkinci yardımcı hakem İsmail Şencan'ı tebrik ediyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek