SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1’nci Ligi’nde ilk yarıyı 29 puanla 2’nci sırada tamamlayan Kardemir Karabükspor’un Başkanı Ferudun Tankut, devre arasında iyi bir golcü transfer edeceklerini söyledi. İlk yarının son maçında sahalarında 3-2 mağlup ettikleri Göztepe maçını değerlendiren Başkan Tankut, şöyle konuştu:

“Güzel ve zevkli bir maç, aynı zamanda hakem hatalarıyla dolu bir maç oldu. Arkadaşlarımın bana söylediğine göre yediğimiz ilk golde topun kale çizgisini geçmediği yönünde. Aleyhimize verilen penaltı konusunda da bir tereddüt var. Ama her şeye rağmen galip gelmek güzel oldu. Devreyi galibiyetle tamamlamak önemliydi.”

Başkan Tankut, ilk yarıyı 29 puanla 2’nci sırada tamamladıklarını hatırlatırken de şunları söyledi:

“Belki biraz daha yüksek puanla bitirme şansımız vardı. Ancak yine de iyi bir puanla ilk yarıyı bitirdik, diyebiliriz. Yeni bir takım oluşumuzun dezavantajlarını yaşadık. Gol yollarında sıkıntı çektik. Sakat oyuncularımızın iyileşmesi ve yapacağımız iyi bir golcü oyuncunun transferinin ardından ligin 2’nci devresinde daha iyi bir takım olacağız diye ümit ediyorum.”

Forvet oyuncusu transferi için Brezilya ve Hindistan liglerinden 3 oyuncu ile görüştüklerini açıklayan Başkan Tankut, takımı hakkında da şu bilgileri verdi:

“Takımdan ayrılmasını düşündüğümüz oyuncular konusunda da çalışma yaptık. Bu oyuncular hakkında ve yeni teknik direktörümüzün kim olacağı konusuna yönetim kurulumuzla yapacağımız toplantı sonrası karar vereceğiz.”