SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa'nın en önemli basketbol organizasyonu kabul edilen Euroleague'deki ilk sezonunda Top 16 turuna yükselerek büyük bir başarıya imza atan Darüşşafaka Doğuş, burada yerini sağlamlaştırmak için vereceği mücadeleye başlıyor. Darüşşafaka Doğuş, Top 16'daki ilk maçında, yarın akşam saat 21.45'te İspanya temsilcisi Unicaja Malaga'ya konuk olacak.

Avrupa'nın en önemli basketbol organizasyonu kabul edilen Euroleague'deki ilk sezonunda Top 16 turuna yükselerek büyük bir başarıya imza atan Darüşşafaka Doğuş, seçkinler kulübündeki yerini sağlamlaştırmak için vereceği mücadeleye başlıyor. Darüşşafaka Doğuş, Top 16'daki ilk maçında, yarın akşam saat 21.45'te İspanya temsilcisi Unicaja Malaga'ya konuk olacak.

Darüşşafaka Doğuş'un grubunda Unicaja Malaga'nın yanı sıra iki Türk takımı Fenerbahçe ve Anadolu Efes ile Rusya'dan Lokomotiv Kuban, Yunanistan'dan Panathinaikos, Sırbistan'dan Kızılyıldız ve Hırvatistan'dan Cedevita Zagreb yer alıyor.

İBRAHİM KUTLUAY: “ZORLU BİR MÜCADELE BİZİ BEKLİYOR”

Darüşşafaka Doğuş İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kutluay, Top 16 maçları öncesinde yaptığı açıklamada zorlu bir mücadelenin kendilerini beklediği söyledi.

Henüz ilk yıllarında Top 16'ya kalarak önemli bir başarıya imza attıklarını belirten İbrahim Kutluay, “Euroleague'de çeyrek final yolu son derece uzun ve zorlu bir süreç. Biz kulüp olarak kısa vadeli değil uzun vadeli başarıları hedefliyoruz. Asıl hedefimiz bu ligde kalıcı olmak. Top 16'da her maç büyük önem taşıyor. Öncelikli olarak kendi sahamız Volkswagen Arena'da tüm maçları kazanmak istiyoruz. Basketbolun ve eğlencenin bir arada yaşanacağı Volkswagen Arena'ya tüm basketbol severleri bekliyoruz.” dedi.

Türkiye Basketbol Süper Ligi'ndeki maçlarında Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda parkeye çıkan Darüşşafaka Doğuş, Euroleague'deki maçlarını ise Kasım ayından bu yana Volkswagen Arena'da oynuyor.

Maslak'taki UNIQ kompleksinde yer alan Volkswagen Arena'daki maçlar, salonun hem kolay ulaşılabilir konumu hem de yeme-içme ve kültür-sanat mekanları ile aynı komplekste yer alması nedeniyle özellikle kadın ve genç basketbol severler ile ailelerden büyük rağbet görüyor. Darüşşafaka Okulları'ndan öğrencilerin de takımlarını desteklemek için doldurdukları salondaki maçlar, duraklamalarda ve molalarda Oyunda Kal çocuklarının yaptığı sempatik dans gösterileriyle renkleniyor.

Darüşşafaka Doğuş, Top 16 gruplarında kendi evindeki ilk maçını 7 Ocak 2016 Perşembe akşamı Hırvatistan temsilcisi Cedevita Zagreb'e karşı oynayacak.

Darüşşafaka Doğuş'un Euroleague Top 16 Takvimi ise şöyle:

29 Aralık Salı 21.45 Unicaja Malaga (D)

7 Ocak Perşembe 21.00 Cedevita Zagreb (Volkswagen Arena)

15 Ocak Cuma 20.00 Anadolu Efes (D)

22 Ocak Cuma 20.00 Fenerbahçe (Volkswagen Arena)

29 Ocak Cuma 21.45 Panathinaikos (D)

4 Şubat Perşembe 20.30 Kızılyıldız (Volkswagen Arena)

12 Şubat Cuma 18.00 Lokomotiv Kuban (D)

25 Şubat Perşembe 19.30 Unicaja Malaga (Volkswagen Arena)

3 Mart Perşembe 21.45 Cedevita Zagreb (D)

11 Mart Cuma 20.30 Anadolu Efes (Volkswagen Arena)

17 Mart Perşembe 20.30 Fenerbahçe (D)

24 Mart Perşembe 20.30 Panathinaikos (Volkswagen Arena)

31 Mart Perşembe 21.00 Kızılyıldız (D)

8 Nisan Cuma Lokomotiv Kuban (Volkswagen Arena)

Yayınlanma Tarihi:15:28,