SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özellikle Türkiye'de çok sık yaşanan hakeme ve ailesine küfretme olayı, bu kez Tunus'ta yaşandı. Ancak hakemin tavrı, bir insanın hakaretler karşısında neler yaşadığının göstergesi oldu. Hakemin yaşadıkları, küfürbaz seyirciye ders olacak nitelikte.

MAÇI BIRAKIP AĞLAMAYA BAŞLADI

Olay 24 Aralık akşamı oynanan, Tunus 1. Profesyonelligi maçında yaşandı. Lig beşincisi CA Bizertin ve 7. olan L'Avenir Sportif de La Marsa arasında oynanan ve CA Bizertin'in 1-0 kazandığı maçta yaşandı. Konu, Avrupa basınında yer aldı ve bir anda yüzbinlerce kişi tarafından tıklanndı. Birdenbire maçı bırakan hakem Yassine Yarrouche, CA Bizertin taraftarlarının maç sırasında sürekli annesine küfretmesine artık dayanamadığını söyledi.

FUTBOLCULAR TESELLİ ETTİ Her iki takımdan bir çok futbolcu, bir yandan seyirciyi susturmaya diğer yandan da hakeme sarılarak teskin etmeye çalıştı. Ancak hakem gözyaşlarını tutamayarak hüngür hüngür ağlamaya başladı.

Maçtan sonra olayları değerlendiren maçta görevli başka bir hakem, “İnsanın böyle hakaretler işitince gözyaşlarını tutması mümkün değil. Kimse annesine küfredilmesine katlanamaz. Böyle yapan taraftarın en azından kendi kulübüne saygısı yoktur“ dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:59,