SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devre arası zor geçer

28 Aralık 2015

MUSTAFA Denizli ilk göreve geldiğinde elindeki oyuncularla zaten olumlu anlamda ciddi bir değişiklik yapamayacağını bekliyorduk. Galatasaray kadrosunun bu kadar vasat hale gelmesinde önceki yönetim ve şu andaki yönetim ile Hamza Hamzaoğlu'nun da sorumluluğu var kuşkusuz. Ama tecrübeli teknik adamın en azından futbolcuları motive edeceğini düşünenler de umduklarını bulamadı.

Ben ilk yarı boyunca Galatasaray'ı içinde bulunduğumuz sezonda bu kadar isteksiz gördüğümü hatırlamıyorum. Çok kötü oynadıkları maçlar oldu. Örneğin Atletico Madrid deplasmanı ya da yakın zamandan ilk gol gelene kadar Bursaspor karşılaşmasını örnek verebiliriz. Fakat Kayseri'deki görüntü daha farklıydı. Topu alan yanında pas verecek kimse bulamıyor, çünkü yardıma gelen yok. Ev sahibi ekip savunma hattını geride kurunca, çeşitli defalar sarı kırmızılılarda bir oyuncunun topu alıp 10 saniye pas atacak yer beklediğini izledik.

2. yarı da aslında pek farklı başlamadı. Podolski'nin sakatlanması Cimbom'un şansı oldu. Sinan Gümüş ve ardından oyuna alınan Bilal Kısa ile Galatasaray 2 tane mantıklı işler yapan futbolcu kazandı. En azından oyun dengelenmiş oldu. Kayserispor'un hatalı oyun planı ve gereksiz skoru koruma düşüncesi Galatasaray'ın işini kolaylaştırdı, puan almasını sağladı.

Dünkü maç bir kez daha gösterdi ki Galatasaray'ın ciddi bir revizyona ihtiyacı var. Devre arasında zor bir süreç bekliyor. Elde maliyeti yüksek ancak verim alınamayan çok isim var. En az 3-4 kaliteli transfer şart olmakla birlikte maddi sorunlar yönetimin elini kolunu bağlamış durumda. Önümüzdeki 1 ay sıkıntılı geçecek.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek