SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 13. haftasındaki derbi maçta Beşiktaş Sompo Japan’ı 90-76 yenen Galatasaray Odeabank’ın başantrenör Ergin Ataman, basın toplantısında konuştu.

Ergin Ataman, bir soru üzerine, transferle ilgili araştırmalarının devam ettiğini ifade ederek, “Önceliğimiz pota altına bir uzun oyuncu transferi yapmak ama malum bazı sıkıntılarımız var. Geçmişten kalan borçlar yüzünden transfere adım atamıyoruz. Transfer sadece bize bağlı değil ama araştırmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Daha önce yardımcısı olan Beşiktaş Sompo Japan Başantrenörü Yağızer Uluğ ile ilgili görüşlerini aktaran Ataman, “Bu sene bir karar verdi ve biz de onu destekledik. Yağızer gibi genç antrenörlerin Türk basketboluna hizmet etmesi gerekiyor. Beşiktaş gibi bir takımın başında bulunması bence çok önemli. Onun kalitesiyle Beşiktaş’ı layık olduğu yere getireceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Odeabank oyuncularından Göksenin Köksal ise taraftarlarının desteğiyle maçı kazanmayı başardıklarını söyledi.