SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’dan radikal kararlar!

Trabzonspor'un yeni yönetimi, 10 maddelik karar aldı ve bunu kamuoyuyla paylaştı! Muharrem Usta ve yönetimi, futbolcuların ücretlerinden 1461 Trabzon'daki yönetime kadar birçok konuda madde belirledi.

Güncellenme: 17:57, 27/12/2015
Trabzonspor’dan radikal kararlar!

Trabzonspor yönetim kurulu, Kasımpaşa maçı öncesi yaptığı toplantıda 10 maddelik yol haritası belirledi. Listede oyuncu ücretlerinin aşağı çekilmesinden Trabzonspor Anayasası hazırlanmasına kadar bir çok konu yer aldı.

Trabzonspor kulübünden yapılan açıklama şöyle:

“Başkanımız Muharrem Usta ve yönetim kurulu üyelerimiz Kasımpaşa maçı öncesinde bir araya gelmiş, kulübümüzün içinde bulunduğu durumla ilgili olarak değerlendirme toplantısı yaparak bir dizi kararlar almıştır. Bu toplantı sonrası Başkanımız Muharrem Usta yapılan değerlendirme ve alınan kararlarla ilgili olarak tüm taraftarlarımız tarafından da bilinen önümüzdeki acı reçeteyle yüzleşmenin ve bir an önce camiamızın da desteğiyle gerekli uygulamaların hayata geçirilmesinin gerekliliğini vurgulamıştır.”

Açıklamada, “Ligin ilk yarısının sona ermesiyle birlikte yönetim kurulumuzun hayata geçirmeyi planladığı maddeler şu şekilde sıralanmıştır” denilerek 10 maddelik bir liste yayınlandı. Listede şu maddeler yer aldı:

1-Bundan böyle giderler ciddi bütçe disiplini içerisinde asgariye çekilecek.

2-Kadroda revizyona gidilerek kadro ve bütçe disiplini sağlanacak.

3-Takım içi ücretler planlanan sınırlar içerisine çekilerek oyuncular arasında hakkaniyetli hale getirilecek.

4-Devre arasında kaliteli oyuncu bulmanın zorluğu göz önüne alınarak mümkünse eksik bölgelere öncelikle takas yöntemiyle iyi oyuncu takviyesi yapılacak.

5-Yapılan analizler sonucu bazı oyuncularla onların da bundan sonraki futbol hayatlarının daha sağlıklı ve verimli geçmesi adına yollar ayrılacak kadro ideal sayıya oturtulacak.

6-Teknik Direktör konusundaki yol haritamız olağanüstü bir durum olmadığı taktirde en kısa sürede netlik kazanacak.

7-1461 Trabzon’un 8 Ocak’ta kongresi yapılarak yeni yönetimi belirlenecek ve tüm sorunlarına köklü çözümler üretilecek.

8-Kulübün kurumsal bir yapıya oturtulması için konunun uzmanlarınca çalışmalar başlatılmış olup bu çalışmalar doğrultusunda yeniden yapılanma hamlesi başlatılacak.

9- “Trabzonspor Etik Kuralları” adı altında Trabzonspor Anayasası hazırlanarak camiamızın görüşüne sunulacak.

10-TOKİ ile yapılan görüşmeler sonucu stat yeni sezona yetişecek ve bir dünya kulübüyle açılış maçı yapılacak.