SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu: “Taraftarımız sabırsız”

Bursaspor'un teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, geriye düştükten sonra taraftardan destek alamamalarından dert yanarak yeşil-beyazlılardan 90 dakika destek istedi.

Güncellenme: 17:09, 27/12/2015
Hamzaoğlu: “Taraftarımız sabırsız”

Bursaspor teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, Mersin İdmanyurdunu’nu 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirirken yedikleri ilk golün takımda panik yarattığına dikkat çekerken şöyle dedi:

HAMZAOĞLU: GÜVENLERİNİ YENİDEN KAZANDILAR

“Zor maça çıktık. İlk yarıyı 18 puanla tamamlamak istiyorduk. Kazanmamız önemliydi. Bir de Atatürk Stadı’ndaki son maçı kazanmak istiyorduk. Kupa maçında oyuncularımın yakaladıkları güven beni umutlandırmıştı. İlk yarıda gol bulma isteği, bir de gol gelmeyince panik yarattı. Uzun toplarla oynamak isteyince bloklar arasındaki mesafeler açıldı. Rakibe gol pozisyonu vermeden soyunma odasına 1-0 yenik gittik.

Devre arasında ikinci yarı birlikte oynamamız gerektiğini konuştuk. Bunun sonucunda golleri bulacağımızı tahmin ediyorduk. Gerçekten bu oldu. Erken bulduğumuz gollerle takım yeniden güvenini kazandı. Dirençli oynadılar. Pozisyonlar ürettik. Skoru koruduk. İyi bir galibiyet oldu.”

Hamza Hamzaoğlu, bir soru üzerine şunları söyledi:

“Takım olarak psikolojik olarak iyi durumda değiliz. Zaman geçtikçe taraftarın güveni desteği arttıkça, takımımızın daha iyi daha iyi olacak. Taraftarımız sabırsız. Onların yaşadıkları olumsuz süreç var. Ama onların bize destek vermesi lazım. Futbolcular maçta taraftarımız bize yine tezahürat yapacak mı düyüncesinde olunca verimli olamıyorlar. Bizim onların desteğine ihtiyacımız var. Yeni stadımızda bu anlayışla iyi hedeflere yürüyeceğiz.”