SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 13. haftasında Fenerbahçe, sahasında Royal Halı Gaziantep’i 97-85 yenerek son 7 maçında 6. galibiyetini aldı.

Sarı lacivertli ekip, 4 oyuncusundan çift haneli skor katkısı aldığı maçta Luigi Datome’den 21, Bogdan Bogdanovic’ten 17, Ali Muhammed’ten 14, Nikola Kalinic’ten ise 13 sayılık katkı aldı. Konuk ekipte ise Andy Rautins ve Earl Calloway 21’er sayı atarken, Jawad Williams 18, Jure Balazic 10 sayı attı.

Karşılıklı basketlerle başlayan karşılaşmada sarı lacivertlilerin Antic ve Datome ile bulduğu basketlere Royal Halı Gaziantep, Calloway ve Rautins ile cevap verdi. Oyun üstünlüğünü eline alan ve dış atışlarda etkili olan Fenerbahçe, yakaladığı 7-0’lık seriyle 5. dakikada farkı 6 sayıya çıkardı: 11-5. Üstün oyununu periyot boyunca sürdüren ve 9. dakikada Datome’nin sayılarıyla farkı çift hanelere (23-13) çıkartan Fenerbahçe, ilk çeyreği 26-17 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci periyoduna etkili başlayan Gaziantep temsilcisi, yaptığı baskılı savunmayla Fenerbahçe’ye kolay sayı imkanı tanımadı. Konuk ekip Balazic, Calloway ve Williams’ın ürettiği sayılarla 17. dakikada farkı 5 sayıya indirdi: 37-32. Periyodun kalan bölümü karşılıklı basketlerle geçilirken Datome’nin son saniyede attığı üç sayılık basketle Fenerbahçe soyunma odasına 50-42 üstün gitti.

Müsabakanın üçüncü çeyreğine her iki takım da üç sayı çizgisinin gerisinden isabetlerle başlarken boyalı alanda Vesely-Udoh ikilisiyle skor üreten sarı-lacivertliler 27. dakikada farkı 15 sayıya çıkardı: 70-55. Üstün oyununu periyodun sonuna kadar sürdüren Fenerbahçe son çeyreğe 77-63 önde girdi.

Karşılaşmanın son periyodu karşılıklı basketlerle başladı. Fenerbahçe’nin genç oyunculara şans verdiği dakikalarda Williams ve Rautins ile dış atışlarda isabet yakalayarak skor üreten konuk ekip, 35. dakikada farkı 7 sayıya indirdi: 85-78. Çabuk toparlanarak Antic, Ali Muhammed, Kalinic ve Ömer Faruk Yurtseven ile skor üreten sarı-lacivertliler sahadan 97-85 galibiyetle ayrıldı.

Bu sonucun ardından Fenerbahçe ligdeki 9. galibiyetini elde ederken, Royal Halı Gaziantep 7. mağlubiyetini aldı.

Yayınlanma Tarihi:22:24,