SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor’un gözü Beşiktaş ve Galatasaray’da

Devre arası kadrosunu güçlendirmeyi planlayan Antalyaspor, Galatasaray'dan Emre Çolak ve Beşiktaş'tan Motta'ya talip oldu.

Güncellenme: 12:52, 27/12/2015
Antalyaspor’un gözü Beşiktaş ve Galatasaray’da

Antalyaspor’un teknik direktör olarak Barcelona’nın altyapısını çalıştıran Gabi Garcia ile görüştüğü, Galatasaray’ın orta saha oyuncusu Emre Çolak ve Beşiktaş’ta sol kanatta oynayan Ramon Motta’yı gündemine aldığı bildirildi.

Antalyaspor’da önceliğin yeni teknik direktörün belirlenmesi olduğu açıklandı. Kırmızı-beyazlı kulübün teknik direktörün yanı sıra kondisyoner ve kaleci antrenörü de transfer etmeyi hedeflediği belirtildi. Antalyaspor yönetiminin listesinde yabancı teknik direktör olarak Barcelona’nın altyapısında görevli Gabri Garcia yer alıyor.

GARCİA TEKLİFİ DÜŞÜNÜYOR

Barcelona’da uzun yıllar forma giyen Gabri Garcia’nın Antalyaspor’un teklifini değerlendirmesindeki en önemli etkenin birlikte forma giydiği arkadaşı Antalyaspor’un golcü oyuncusu Samuel Eto’o olduğu ifade edildi. Gabri Garcia ile anlaşma sağlanması halinde Samuel Eto’o da takımda hem futbolcu hem de teknik direktöre yardımcı olma görevini sürdürecek.

ETO’O YOLCU LİSTESİNİ HAZIRLADI

Antalyaspor’da futbolcu transferi ise pazartesi günü yapılacak yönetim kurulu toplantısıyla netlik kazanacak. Kulüp Başkanı Gültekin Gencer ile Samuel Eto’o yaptıkları toplantıda, takımda gönderilmesi düşünülen ve takviye yapılması gereken mevkileri belirledi.

Antalyaspor’da öncelikli olarak 9 futbolcuyla yolların ayrılması planlanıyor. Sağ ve sol bek ile orta sahaya 2 futbolcu transferi yapılırsa 3 oyuncunun da başka takımlara kiralık gönderilmesi düşünülüyor. Antalyaspor’da kaleci Raish M’bolhi’nin ise başka takıma kiralanıp takıma yerli kaleci transfer edilmesi hedefleniyor.

MOTTA ANTALYASPOR’A YAKIN

Antalyaspor’un ara transfer döneminde takıma dahil etmeyi planladığı futbolcular arasında ilk sıralarda Beşiktaş’tan Motta ile Galatasaray’dan Emre Çolak yer alıyor. Beşiktaş yönetiminin izniyle Antalya’da Motta ile görüşen kırmızı beyazlılar, büyük ölçüde anlaşma sağladı. Pazartesi günü yapılacak son görüşme ile Motta transferinin tamamlanabileceği bildirildi. Antalyasporlus Guilherme ile küçük yaşta farklı takımların altyapılarında birlikte oynayan Motta’nın Antalyaspor’a sıcak baktığı öğrenildi.

EMRE ÇOLAK’A DENİZLİ KARAR VERECEK

Galatasaray’dan Emre Çolak ile görüşen kırmızı beyazlıların olumlu cevap aldığı iddia edildi. Galatasaray yönetimiyle de Emre Çolak için büyük ölçüde anlaşmaya varan Antalyaspor’un Galatasaray teknik sorumlusu Mustafa Denizli’nin vereceği kararı beklediği kaydedildi.

2 BEŞİKTAŞLI DAHA

Antalyaspor’un transferd listesine Beşiktaş’tan Serdar Kurtuluş ile Pedro Franco da yer alabileceği, bu arada Faslı bir oyuncunun girebileceği öğrenildi.