SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira Porto’yla temasa geçti

Olympiakos, Hernani’yi devre arasında Porto’ya geri gönderme kararı aldı. Oyuncuyu yazın Yunan ekibine getirten Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira da bu durumu fırsat bilerek Porto’yla temasa geçti. Transfer için söz aldı.

Güncellenme: 09:38, 26/12/2015
Pereira Porto’yla temasa geçti

Ara transfer için çalışmalarına hız veren Fenerbahçe, önceki gün çarpıcı bir hamleye imza atmıştı. Sarı-Lacivertli kulübün Olympiakos’ta kiralık olarak forma giyen, bonservisi ise Porto’da bulunan Hernani Jorge Santos Fortes ile ilgilendiği ortaya çıkmıştı. Transferde önceliği forvet ve orta saha bölgesine veren Fenerbahçe’nin bir kanat oyuncusuyla ilgilenmesi sürpriz olarak nitelendirilirken işin arkasında Vitor Pereira’nın olduğu ortaya çıktı.

SİLVA KADRODA TUTMAK İSTEMİYOR

Geçen sezon Olympiakos’u çalıştıran yaz döneminde ise Fenerbahçe ile el sıkışan Pereira’nın Türkiye macerası öncesi Yunan ekibine transfer edildi. Yani Hernani aslında Pereira’nın transfer planlamasında yer alan bir isimdi. Fakat Pereira’dan sonra Olympiakos’un başına geçen Marco Silva, genç sol kanat oyuncusunu tutmadı. Geçtiğimiz günlerde de devre arasında Porto’ya geri gönderilmesi için rapor verdi.

PORTO TRANSFERE SICAK BAKIYOR

Bu bilgiyi alan Pereira da fırsatı kaçırmamak için derhal Porto yönetimiyle temasa geçti ve Hernani’yi Fenerbahçe’ye istedi. Pereira, Olympiakos’un sezon başında 1 milyon euro yıllık ücret ve 5 milyon euro satın alma opsiyonuyla kiraladığı 24 yaşındaki futbolcuya daha uygun şartlarda Sarı-Lacivertli kulübe kazandırmak için teklifini sundu. Hernani’yi bu sezon kadrosunda düşünmeyen Porto da transfere sıcak bakıyor.

Bugün