SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Komisyoncu menajerler Aslan’ın ensesinde!

Galatasaray'da Endoğan Adili'nin transferinden olan alacağını alamayan menajer Erhan Kabataş, eski başkan Aysal'dan yardım istese de umduğunu bulamadı. Diğer menajerler gibi mahkemeye giden Kabataş'a kulüpten de cevap geldi.

Güncellenme: 08:34, 26/12/2015
Komisyoncu menajerler Aslan’ın ensesinde!

Endoğan Adili'nin Menajeri Erhan Kabataş, 496 bin liralık komisyonunu almak için Galatasaray'ın kapısını çaldı. İstediğini elde edemeyince dönemin başkanı Aysal'dan yardım istedi. Eski başkan, “Aracılık yapmam durumunda işiniz daha da zorlaşır” diyerek menajere yargıya gitmesini tavsiye etti.

Galatasaray'da Türk yapılması umuduyla transfer edilen, ancak sarı­kırmızılılarda verimli olamadığı için İsviçre'nin FC Wil takımına kiralanan Endoğan Adili'nin Menajeri Erhan Kabataş, komisyonunu alamadığı gerekçesiyle mahkemeye gitti.

Buraya kadar anormal bir durum yoktu. Çünkü futbol camiasında yüzlerce futbolcu, menajer, v.s. kulüplerle mahkemelik ve alacağının tahsili için yargı yolunu tercih ediyor. Ancak bu olayda sarı­kırmızılıların bakış açısı ve diğer yaşanan olaylar ilginç…

İsviçre'de yaşayan Kabataş, Erdoğan Adili'nin transferini gerçekleştirdiğini, futbolcuyla resmi menajerlik sözleşmesi bulunduğunu belirten bir yazı gönderip, Galatasaray'dan 496 bin lira ister ve gerekirse hukuki olarak haklarını arayacağını belirtir.

‘İnanamıyorum'

İdari menajer Cenk Ergün ise, bir mail göndererek, “Kulüp olarak maddi sıkıntılar içindeyken, oyuncu ödemelerimizi ve transfer taksitlerimizi aksatmamak için büyük mücadele verirken, bünyemizdeki 40 civarındaki bütün oyuncu temsilcilerimiz anlayışla ödeme beklerken bu tavra açıkçası inanamıyorum.

Elinizi vicdanınıza koyun ve lisans alamadan transfer bedeli ve maaş ödeyen bir kulüp ve oynayamayan bir futbolcu varken sizin şirketinizin nasıl bir maddi zarara uğradığını bize söyleyin” der.

Komisyonu hak ettim

Erhan Kabataş ise transferi gerçekleştirdiğini, Galatasaray'ın da yetenekli genç bir futbolcuyu kadrosuna kattığını söyleyerek komisyonu hak ettiklerini dile getirdi. Kabataş ayrıca transfer sırasında dönemin başkanı olan Ünal Aysal ile de temasa geçerek yardım istedi. Erhan Kabataş ile temasa geçen Aysal, görevi bırakmasının ardından iki başkan görev yaptığını dile getirerek, onların da kendisine muhalif olduklarını ifade etti. Bu nedenle aracılık yapması durumunda işlerinin daha da zorlaşacağını belirten Galatasaray eski başkanı, yargı yoluna gidilmesini tavsiye etti. Adili'nin menajerinin Avukatı Cengiz Göksel de hukuksal takibe geçti.

Milliyet