SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto basketbol Ligi’nin 13. haftasında Trabzonspor Medical Park’ı konuk eden Rönesans TED Ankara Kolejliler, mücadeleyi 74-70 kazandı.

Karşılaşmaya Trabzonspor Medical Park ve Rönesans TED Ankara Kolejliler, karşılıklı 3 sayılık basketleriyle başladı. İlk dakikalarda her iki takım da skor üretmekte zorlanmazken, ev sahibi takımda Lucas, konuk ekipte ise Kulig, ilk periyotta ön plana çıkan isimler oldu. İkinci periyoda rakibine oranla daha etkili başlayan Ankara ekibi, Dragicevic, Sanikidze ve Caner Erdeniz’in sayılarıyla büyük bir seri yakaladı ve maçta farkı 9 sayıya kadar (29-20) çıkardı. Bordo mavili ekip, Stipanovic ve Hardy’nin sayılarıyla farkı azaltmaya çalışsa da devre 33 – 29 ev sahibi takımın üstünlüğüyle sona erdi.

Çekişmenin devam ettiği ikinci yarıda Trabzonspor, daha etkili bir oyun sergileyerek farkı kapadı ve 3. periyot 53 – 53 eşitlikle bitti. Son periyoda Trabzonspor Medical Park daha üstün başladı. Trabzonspor, Erdi, Kulig ve Hardy’nin sayılarıyla 35. dakika içinde farkı 5 sayıya çıkarsa da, Başkent ekibi, Dragicevic ve Lucas rakibine cevap verdi. Oyunun son bölümünde üstünlüğü tekrar eline geçiren Rönesans TED Ankara Kolejliler, karşılaşmadan 74 – 70 galip ayrıldı.

Gelecek Hafta Son 7 maçından 4 galibiyet çıkaran Rönesans TED Kolejliler, gelecek hafta çıkışını Anadolu Efes deplasmanında sürdürmeye çalışacak. Trabzonspor Medical Park ise sahasında Darüşşafaka Doğuş’u konuk edecek.

Salon: Ankara Spor Salonu

Hakemler: Engin Kennerman, Emin Moğulkoç, Ahmet Tatlıcı

Rönesans TED Ankara Kolejliler: Vladimir Dragicevic 16, Önder Külçebaş, Alper Özcan, Caner Erdeniz 9, Martynas Gecevicius 6, Erol Can Çinko , Frank Elegar 2 , Kalin Lucas 16, Viktor Sanikidze 13, Marko Tomas 12

Trabzonspor Medical Park: Darius Johnson Odom 7, Berkay Candan 3, Dwight Hardy 16, Novica Velickovic 15, Hakan Demirel, Tarence Kinsery ,Erdi Gülaslan 9, Andrija Stipanovic 6 , Damian Kulig 14

1. Periyot: 18-18

Devre: 33-29

3. Periyot: 53-53