SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray yönetimi kesenin ağzını açtı

Teknik direktör Mustafa Denizli’ye ara dönemde transfer sözü veren Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 12 milyon Euro’yu hazır tutuyor. Bu rakamdoğrudan yeni isimler için harcanacak.

Güncellenme: 09:15, 26/12/2015
Galatasaray yönetimi kesenin ağzını açtı

Galatasaray’da devre arasında yönetim tarafından ayrılan transfer bütçesi belli oldu: 12 milyon Euro… Bir yandan finansal fair-play kriterleri ile uğraşan yönetim, bir yandan da transfer için maddi kaynak yaratmaya çalışıyor. UEFA'yı ikna etmek için fazla açılmayan sarı-kırmızılılar, sezon başını 4.5 milyon Euro artıda kapatmıştı. Şampiyonlar Ligi'nden gelen para ve devre arasında gönderilecek isimlerle bütçede iyice açık yaratılmış olacak.

TARAFTAR ETKİLİ OLDU

Galatasaray en son devre arasında böyle bir operasyonu 2013-2014 sezonunda Roberto Mancini döneminde yapmış, 19 milyon Euro harcamıştı. Sezon başında transfere 6.5 milyon Euro harcayan sarı-kırmızılılar, devre arasında bunun iki katını gözden çıkartmış oldu. Bunun nedeni de takımın hem şampiyonluk yarışında geride kalması hem de taraftarların protestolarını ciddi boyutlara taşıması olarak gösteriliyor.