SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United’ın teknik direktörü Louis van Gaal, medyada Jose Mourinho’nun yerine geçeceği yönündeki haberlere sitem etti. Medyanın duyarsızca haber yaptığını dile getiren Hollandalı çalıştırıcı, Arsene Wenger’in bile yerine Mourinho’nun geçeceği konusuna yorum yaptığına şaşırdığını söyledi.

Van Gaal medyaya yönelik şu sözleri kullandı:

“Bu odada bana özür borçlu hissettmeyen bir kişi var mı? Şunu merak ediyorum. Sanırım çoktan kovuldum, bunu okudum. Kovulmuşum. Meslektaşım (Jose Mourinho) benim yerime getirilmiş. Bunu okuyan karımın veya çocuklarım ne hisseder sizce? Ya da torunlarım, Manchester United taraftarları, arkadaşlarım? Bu konu hakkında defalarca arandım ve Arsene Wenger bile buna yorum yaptı.”

“Bu saatten sonra medya ile konuşmak ister miyim sanıyorsunuz? Premier Lig kuralları yüzünden burada sizinle konuşuyorum; sözlerimi kaydettiğinizi görüyorum. Oyuncularımın özgüvenini yerine getirmeye çalıştığımı söylemek isterim. Bu hafta elimden gelen her şeyi yaptım. Oyuncularla, teknik ekiple toplantılar düzenledim. Bir noel yemeği tertipledim. Bir konuşma yaptım ve Carrington’danki herkesin sıcaklığını hissettim. İyi bir pozisyonda değiliz ama 4 hafta önce liderdik. Eski pozisyonumuza geri dönebiliriz.”

SporHD

Yayınlanma Tarihi:09:33,