SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ryan Donk transferinde son gelişme!

Galatasaray, Ryan Donk için forvet azlığından dolayı Umut Bulut'u takasta kullanamıyor. Farkı parayla kapatacak olan sarı-kırmızılılar 500 bin Euro fazladan verecek.

Güncellenme: 07:50, 24/12/2015
Ryan Donk transferinde son gelişme!

Aslan'ın ocak ayındaki ilk transferinin Ryan Donk olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hollandalı ön liberonun Galatasaray ile her konuda anlaştığını bizzat Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay açıkladı. Çalımbay, “Mustafa Denizli ile görüştüm. Umut Bulut'u istemiştim ama Burak sakat olduğu için vermeyeceğini söyledi. Donk ile anlaştılar. Kimsenin önünü kesmeyiz” ifadelerini kullandı. Umut takası gerçekleşmeyince, Galatasaray'ın bu transferi para ile çözeceği kesinleşti.

Paranın miktarı konusunda henüz anlaşamadı. Finansal Fair-Play sebebiyle UEFA'nın çok yakından takip ettiği Cimbom, 1.5 milyon Euro'dan fazla bir bonservis ödemek istemiyor. Kasımpaşa cephesi ise Donk'un çok önemli bir oyuncu olduğunu vurgulayıp 2 milyon Euro'da diretiyor. aradaki 500 bin Euro'luk farka rağmen orta yolun mutlaka bulunacağı ve işin resmen biteceği belirtiliyor. Donk ile seneliği 1.5 milyon Euro'dan 3 yıllık sözleşme imzalanacak.