SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pellegrini’den Guardiola açıklaması!

Manchester City'nin hocası Pellegrini, kulübün önümüzdeki sezon için Pep Guardiola ile anlaştığı haberleri üzerine açıklamlarda bulundu.

Güncellenme: 09:39, 24/12/2015
Pellegrini’den Guardiola açıklaması!

Manchester City’nin önümüzdeki sezon için Pep Guardiola ile anlaştığı haberleri, City’nin hocası Manuel Pellegrini’yi etkilemiyor. Haberlerden dolayı üzerinde bir baskı hissetmediğini ifade eden Şilili teknik adam, futbolda her şeyin olabilceğini sözlerine ekledi.

Pellegrini, “Baskı kelimesi benim lugatımda yok. Bu arenada kazansanız da kaybetseniz de geleceğiniz belirsiz. Kararı siz vermediğiniz için asla bilemiyorsunuz. Chelsea’ye bakın. 3 ay önce kim bunların olacağını biliyordu? Çalışıp maçları ve kupaları kazanmak zorundasınız. Gelecekte benim hakkımda verilecek kararı biliyorum; ama şu anda geleceğim hakkında düşünmek istemiyorum. Maçları kazanmayı düşünüyorum. 4 kulvarda yarıştığımız sezonu bitirip kupalar almayı düşünmek istiyorum. Bundan sonrası elinizde değil.” ifadelerini kullandı.

Guardiola, önümüzdeki sezon Bayern Münih’i çalıştırmayacak. Almanya’da Bild ve Kicker gibi basın organları İspanyol çalıştırıcı ile Manchester City’nin el sıkışacağını yazdı.

SporHD