SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulübün ana sponsoru Vodafone'un stat konusunda kendilerine inanan ilk kurum olduğunu söyledi.

‘Vodafone Karakartal 1 Yaşında' sloganı çerçevesinde düzenlenen etkinlikte konuşan başkan Orman, “Başkan olmadan önce hayalim vardı. Bir stat yapmak istiyordum. İzinler 1 sene sürdü. İlk günden beri bu stada çok inandım. Arkadaşlarım da inandı ama dışarıdan inanan ilk önce Vodafone oldu. Artık stat inşaatının sonuna gelindi. Bu etkinliğe de 650 bin Beşiktaşlı katıldı. Aylık sadece 1 TL ile taraftarımız bize katkıda bulunmuştu. 1.5 milyon toplanmıştı. Bunlarla neler yapıyoruz mesela tesis yenilenmesinde kullanıyoruz. Onunla da sınırlı kalınmıyor. Bu miktarın aylık bir milyonun üzerine çıkması gerektiğini düşünüyorum. Bizim için Vodafone bir sponsorluk anlaşması değildir. Gönül işidir. İnsanların bize verdiği her 1 TL’nin hepsi kulübümüze kalmaktadır. Ben bu proje için herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

STAT NE ZAMAN AÇILACAK?

Bir gazetecinin Vodafone Arena'nın açılış tarihini sorması üzerine başkan Fikret Orman, “Artık sonlarına geldik. Bununla alakalı tarihi açıklamamız için bir önümüzü görmemiz lazım. Stat yarın sonra ki gün değil çok yakında açılacak. Ayrıca son günlerde Barcelona ile stat açılışı yapılacağı yönünde haberler çıkıyor. Beko dünyada Barcelona ve Beşiktaş'ın sponsoru. Lig oynanırken böyle bir maçın oynanması mümkün değil. Fakat sezon açılırken böyle bir projemiz var.” cevabını verdi.

Vodafone'nun bu gibi projelerle transfer harcamalarına katkı imkan sağladığını belirten Başkan Fikret Orman, “Vodafone buna imkan sağlıyor. Herkesin bizden bir beklentisi var. Taraftarımız hem transfer, hem stat açılışı ve şampiyon olma beklentisine sahip. Bizler bunun gayreti içindeyiz. Yani her beklentinin karşılığında bunları yapmak için çabalıyoruz. Taraftarımızdan da benim beklentim bu projeye destek olmaları.” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ İLE ANLAŞMA BİR GÖNÜL BİRLİĞİ OLDU”

Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt ise Beşiktaş ile anlaşmalarının artık bir sponsorluktan öte gönül ilişkisi halini aldığını belirtti. Öğüt, “Bugün burada tekrar Vodafone Plaza'da bir araya geldik. Bundan 2,5 yıl önce burada sayın başkan ile Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk haberini vermiştik.” diyerek, şöyle konuştu:

“Bu aslında artık bir gönül birliğine dönüştü. Ortak bir hayale 2 ekip inanırsa neler olabileceğini gösterdik. Yeni yapılan Vodafone Arena'nın yenilenmesini sayın başkan bize sunduğunda çok heyecanlanmıştık. Geçtiğimiz 2,5 yıl içerisinde de bir çok adımlar attık. Vodafone olarak ana sponsor olarak bunların dışında farklı bir şey yapalım istedik ve ‘Vodafone Karakartal' adında bir projeye imza attık. Beşiktaş taraftarının da katkısı olabilecek bir tarife sunduk. Başarılı olabileceğine yürekten inanıyoruz.”