SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu: “Keşke olmasaydı…”

Eskişehirspor'u 4-1 yenerek kupada 2'de 2 yapan Bursaspor'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, maçı ve kongre kararını değerlendirdi.

Güncellenme: 23:34, 24/12/2015
Hamzaoğlu: “Keşke olmasaydı…”

Spor Toto Süper Lig’de üst üste 6 maç kaybeden Bursaspor, kupada ikinci maçından da galibiyetle ayrılınca taraftarlarının yüzünü güldürdü.

Yeşil-beyazlıların yeni teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, 4-1’lik Eskişehirspor galibiyetiyle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Bugün kupada ikinci maça çıktık. Hedef kupa olunca iyi sonuçla almak istiyorduk. İyi oyunla güzel sonuç aldık. Takımımız beraber oynayıp güzel işler yaptı. Güzel bir maç geride kaldı. Bundan çok iyisini yapmak lazım. İlk yarının son maçını 2 gün sonra oynayacağız. Ona da ciddi bir şekilde hazırlanacağız. Takımın oyunu beni gelecek için umutlandırdı. Taraftarın coşkusuyla bütünleştiğimizde güzel işler yapacağımızı gördük. Bu beni umutlandırdı. Yeni stadımızda, taraftarlarımızla birlikte çok coşkulu maçlar oynayacağız.”

KONGRE SÜRECİ KEŞKE OLMASAYDI

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hamza Hamzaoğlu, “Gönül isterdi ki her şey yolunda gitsin, böyle şeyler olmasaydı. Maalesef kulüplerde böyle kararlar alınıyor. Sonuçta kongre sürece yaşanacak. Bursaspor kendine layık, gönülden hizmet edecek başkanını seçecektir. Biz sahada işimizi yapmaya devam edeceğiz. Ara transfer düşünüyoruz. Takımı iyi tanımak ve oyuncuların iyi ve kötü yönlerini tespit edip oralara takviye yapacağız. Kongre sürece 11-19 Ocak’ta yapılacak. Ara transfer 5 Şubat’ta bitiyor. O zaman kadar vakitimiz olacak. Biz hazırlıklarımızı yapacağız. Tom De Sutter’in sakatlığı vardı. O nedenle bugün oynamadı. Hosogai’yi orada değerlendirmek istedik. Erdem sakat olunca onu tercih ettik. Hosogai’nin Almanya’da birkaç maç sağ bek olarak oynadı. O nedenle onun tercih ettim. Oyuncularımın hepsini tebrik ediyorum. Şimdi pazar günü çok önemli Mersin maçımız var şimdi ona hazırlanacağız” dedi.

RAKİP KÜÇÜMSENMEMELİ

Penaltı sorusuna ise ise Hamzaoğlu, “Rakip kim olursa olsun saygı duymalıyız. Taraftarlarımız eğlenceli güzel tezahüratlar yaptılar. Ben bile durup onları izledim. Taraftarlarımız Harun’un atmasını istedi. Ancak bu rakibi küçümsemek olur ve bize yakışmazdı. Ciddiyeti elden bırakmamak lazım. Biz her maçı ciddiye alıyoruz. Onlarda zor günler yaşıyor. O yüzden bu maçı ölçü olarak almıyoruz. Bugün bizi zorlayacak Eskişehirspor yoktu. Ligde hiçbir maç böyle kolay olmayacak. Biz bunlara hazır olmak zorundayız” diyerek açıklamalarını tamamladı.