SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vietnam’da 2015 yılı dünya kupası şampiyonu ve iki kere de Avrupa kulüpler kupası kazanan Milli bilardocu Tayfun Taşdemir, 2016 yılında kendisini kimsenin tutamayacağını ifade ederek rahatça bir numara olacağını söyledi.

Bu sene iyi bir yıl geçirdiğini ifade eden Taşdemir, şu açıklamalarda bulundu:

“Öncelikle skorları söyleyeyim. Dünya klasmanı ilk dörtte bitirdim. Şuanda bitti artık. Ama bir de olabilirdi iki de olabilirdi. Bordo’da bir sayı ile kaybettim. En son dünya kupasında penaltılarda kaybettim. 2 tane 1 sayı ile giden dünya şampiyonluğu ve dünya kupası birinciliği vardı. Seneye başlarken ilk dörttü hedefim. Son iki senedir Türkiye şampiyonluğunu kazanmıştım. Hedef dünyadaki şampiyonluktu. Maalesef kötü oldu. Belki beceriksizlik, tecrübe eksikliği. Özellikle ferdi dünya şampiyonluğunda penaltılardakiler benim hatamdı. Şu andaki oynadığım bilardo ilerisi için bütün dünya ve Türkiye’ye.. Seneye Tayfun’u kim tutacak, rahat rahat bir numara. Hedefim bir numara olabilmek.”

“TÜRKİYE KUPASI KAZANMAK HER SPORCUNUN HAYALİ”

Kafasında sezonu bitirdiğini ve Türkiye kupası kazanmanın her sporcunun hayali olduğunu dile getiren Tayfun Taşdemir Kırşehir’de yapılan final etabı ile ilgili de, “Biz defalarca kazandık. Dediğim gibi geçen sene hem genel klasmanda neredeyse bütün kupaları kazanmıştım. Çok fazla iddialı bir şey demeyeyim, bakacağım. Tabii avantajlıyım şu anda ilk dörtteyim seri başıyım. 2-3 senedir dünya klasmanında ilk 12’deydim. Şimdi ilk dörtte olmanın avantajı var. İnşallah bunu iyi kullanıp bir numaraya çıkarım” dedi.