SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Beşiktaş’ın sırrı!

90. dakikadaki golle Osmanlıspor'u deviren Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş, “Sonuna kadar mücadele ettik, ter döktük ve sahadan galibiyetle ayrıldık. Oyuncularımı kutluyorum” dedi.

Güncellenme: 08:19, 23/12/2015
İşte Beşiktaş’ın sırrı!

Statsız başladığı 2015-16 sezonunda şampiyonluk hasretini dindirmek isteyen Beşiktaş, mutlu sona ulaşmak için adeta canını dişine taktı… Göze hoş gelen futbolunun yanı sıra mücadeleci kimliğini sahaya yansıtan Kara Kartallar, liderlik koltuğunu kimseye kaptırmıyor. Bu başarının altında ise siyah-beyazlı oyuncuların sonuna kadar pes etmediği maçlar ve yıldızların mücadelesi yatıyor. Galatasaray ve Osmanlıspor zaferleri, bu ruhun ön plana çıktığı maçlar olarak görünüyor.

“ÖNEMLİ OLAN BEŞİKTAŞ”

Ezeli rakibi Galatasaray'ı 2-1 mağlup eden Beşiktaş'ın dünya yıldızı Mario Gomez, o derbide çok sert darbeler almıştı. Sağ ayağının kaval kemiği ve iki dizi kan içerisinde kalan Gomez, “Bu tip şeyler futbolun içinde var. Sorun değil, önemli olan galibiyet” demişti. Benzer bir tablo da Osmanlıspor maçından sonra yaşandı. Attığı iki golle Beşiktaş'ı zafere taşıyan Sosa, röportaja kan içindeki dizleriyle çıktı. Bu tablo camiada, “İşte şampiyonluk ruhu bu” dedirtti.

Foto: AMK - Osmanlıspor maçı sonrası Sosa

Foto: AMK – Osmanlıspor maçı sonrası Jose Sosa

Foto: AMK - Derbi sonrası Mario Gomez

Foto: AMK – Galatasaray derbisi sonrası Mario Gomez

Yayınlanma Tarihi:08:14,