SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da Şota Arveladze’nin görevinden ayrılmasının ardından başlayan teknik direktör arayışlarında ön plana çıkan Ersun Yanal’ın, bordo-mavili yöneticilerle yediği yemeğin ayrıntıları ortaya çıktı. TrabzonAjans’ta yer alan habere göre bir süre sonra geçmişin sorgusuna dönen görüşme, oldukça gergin geçti.

Mircea Lucescu ve Ersun Yanal ikilisinden birini takımın başına geçirmek isteyen Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, girişimlere başladı. Lucescu ile telefonda yaptığı görüşmede şartlarını öğrenen başkan, Yanal’ı da arayarak yemeğe davet etti. Daveti kabul eden tecrübeli çalıştırıcı, İstanbul’da Usta ile bir araya geldi.

ersun-yanaliç

Foto: Cihan – Ersun Yanal yakın çevresine rahatsızlığını dile getirdi

İLK ŞOKU GİRER GİRMEZ YAŞADI

Ersun Yanal, ilk şoku yemeğin gerçekleşeceği restorana girer girmez yaşadı. Muharrem Usta’nın yanında 6-7 yönetici daha olduğunu gören başarılı teknik adam, bire bir olacağını düşündüğü görüşmede yöneticilerin de yer almasından rahatsız oldu. Bunu belli etmeyen Yanal, Trabzonspor yönetimi ile yemeğe oturdu.

Ancak zaman ilerledikçe sohbet ilginç bir boyuta taşındı. Bordo-mavili yöneticiler adeta kendisinin Trabzonspor’da görev yaptığı dönemi sorgulamaya başlayınca Yanal gerildi. Yöneticilerin aldığı ve gönderdiği futbolcularla ilgili sürekli soru sorarak, yorum yapmaları ortamda Yanal adına buz gibi bir havanın esmesine neden oldu.

Toplantıdan sonra Yanal yaşadığı şaşkınlığı gizleyemedi ve yakın çevresine bu koşullarda Trabzonspor’da görev yapmasının zor olduğunu seslendirdi.