SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ümit Özat’a sınırları zorlayan eleştiri

Samsun yayınlanan yerel bir gazete, antrenmanları basın mensuplarına kapatan Samsunspor teknik direktörü Ümit Özat'ı sedyede yatarken eski resmini, "Samsunspor komada" başlığıyla yayınladı.

Güncellenme: 15:35, 22/12/2015
Ümit Özat’a sınırları zorlayan eleştiri

Son haftalarda aldığı sonuçlarla kötü gidişini sürdüren Samsunspor’un teknik direktörü Ümit Özat ile Samsun basını arasındaki gerilim devam ediyor. Ligin 14’ncü haftasında deplasmanda alınan Denizlispor beraberliğinin ardından yapılan ilk idmana çıkmayan Özat’la haberler üzerine Kulüp Başkanı Erkut Tutu, “Hocamız sağlık sorunları nedeniyle antrenmanlara çıkmadı” açıklama yapmıştı.

Bunun üzerine Özat da twiterden, “Çalıştığım hiçbir kulüpte rejenerasyon antrenmanlarına çıkmadım. Öyle olacaksa yardımcı antrenörlerinin görev tanımlarının ne anlamı kalır? Bazı ahmaklar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar. Önce doğru bilgi edinmelerini tavsiye ederim” mesajını paylaşmış, ardından da antrenmanları basına kapatmıştı.

Foto: DHA - Yerel basın Özat'ı eleştirirken sınırı biraz aştı

Foto: DHA – Yerel basın Özat’ı eleştirirken sınırı biraz aştı

Samsun’daki basın mensupları da seronomidee Ümit Özat’a arkalarını dönerek tepkilerini dile getirmişti. 2-0’lık Balıkesirspor mağlubiyetinden sonra yayıncı kuruluşa istifa ettiğini duyuran Özat, yönetimin istifasını kabul etmemesinin ardından yeniden takımın başında idmanlara çıkmıştı.

Yerel basın da Yeni Malatyaspor beraberliğinden sonra, basın toplantısını, “Biz gerekli açıklamayı yayıncı kuruluştan alırız” diye terk etmişti.

ESKİ RESİM DOKTOR DA BAŞKAN TUTU

Gerilim yerel basının gazete sayfalarına da yansıdı. Gerçek Gazetesi, spor sayfasında Ümit Özat’ın Almanya’da Köln’de oynarken kalp krizi geçirdiği fotoğrafta Başkan Erkurt Tutu’yu da doktor olarak gösterip Ümit Özat’a elektro şok tedavisini uygulandığını gösteren fotoğrafı “Samsunspor komada” diye yayınladı. Diğer gazetelerde de alınan beraberlik nedeniyle Özat’ı eleştirdi.