SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivas’ta Beşiktaş heyecanı! Zemin…

Sivas Belediyespor, Beşiktaş'ı sahasında konuk edecek olmanın heyecanını yaşıyor. Karşılaşmanın oynanacağı zemin ise tartışmalara neden oldu.

Güncellenme: 18:05, 22/12/2015
Sivas’ta Beşiktaş heyecanı! Zemin…

Sivas Belediyespor Kulüp Başkanı Turhan Tunahan, perşembe günü tarihlerinde ilk defa karşılaşacakları Beşiktaş’ı yenmek istediklerini söyledi, “Biz bunu hayal ve çok uzak bir rüya olarak görmüyor, buna inanıyoruz” dedi.

BEŞİKTAŞ TARAFTARINA 40 TL SİVAS’A 15 TL

Beşiktaş taraftarları için ayrılan 500 biletle, Sivas Belediyespor taraftarı için ayrılan 2600 bilet bugün satışa çıktı. Misafir takım biletlerinin 40 TL, diğer biletlerin ise 15 TL olduğu açıklandı.

TESİSLERDE ÇALIŞTILAR

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımı Sivas Belediyespor, Ziraat Türkiye Kupası C Grubu’nun 2. haftasında konuk edecekleri Beşiktaş’la perşembe günü saat 13.45’de oynayacağı maçın hazırlıklarını kulüp tesislerinde sürdürdü.

Foto DHA / Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi'nin zemini...

Foto DHA / Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi’nin zemini…

BAŞKAN: “BEŞİKTAŞ’I İYİ KARŞILAYACAĞIZ”

Beşiktaş maçı için kulüp tesislerinde açıklamada bulunan Başkanı Turhan Tunahan, geçen yılda gruplara kaldıklarını hatırlatırken şunları söyledi:

“Sahadaki skor elbette ki önemlidir ama misafirliği göstermek bizim için öncelikli olacaktır. Beşiktaş camiasını çok iyi karşılamak için seferber olduk. Ancak Beşiktaş’la sadece oynamanın ötesinde bir beraberlik, galibiyet bizi mutlu edecektir. Böyle bir hedefle maça çıkacağız. Dostluğun, centilmenliğin ön planda olduğu bir maç olmasını istiyoruz.”

”SAHAMIZ ELVERİŞLİ”

Başkan Tunahan, Beşiktaş’ın karşılaşmayı 4 Eylül Stadyumu’nda oynamak istediğinin hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

“Beşiktaş kendi açısından zeminin, şartların daha uygun olduğu bir stat olması nedeniyle orayı isteyebilir. Bizim zeminimiz de futbol oynama açısında elverişli durumda. Biz netice olarak bu anları ilk yaşayan kulübüz. Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi’nde Beşiktaş’ı ağırlamann onuru da bizim için önemli. Teknik heyet ve futbolcu arkadaşlarımızda bu doğrultuda talepte bulundular. Sonrasında böyle bir karar aldık. Futbol Federasyonu’yla da görüştük, canlı yayından yetkili arkadaşlarla da görüştük. Onlarda anlayışla karşıladılar. Neticede böyle bir ambiyansın içerisinde bizimde alacağız haz var, beklentiler var.”

“HESAPLAŞMAYA GİRMEMİZ DOĞRU OLMAZ”

Başkan Tunahan, Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in Medicana Sivasspor maçından sonra yaptığı açıklamanın oyuncularını motive edip etmeyeceğinin sorulması üzerine şöyle dedi:

“Sivasspor ve Sivas Belediyespor ile Sivas’ı temsil eden bütün kulüpler bütündür. Yönetim anlayışımızda öfkeyle, hesaplaşmayla adım atmamız doğru olmaz. Onun için biz üstümüze düşen sahada mücadelemizi yapmaktır. Futbolcularımız centilmenlik çerçevesinde art niyetli olmadan mücadelesini yapacak.”