SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Futbol A Takımı oyuncularından Lukas Podolski, Galatasaray Odeabank'ın hafta içerisinde gerçekleştirdiği antrenmanı ziyaret etti. Galatasaray Odeabank Koçu Ergin Ataman ve takım kaptanı Sinan Güler ile biraraya gelen Alman oyuncu, ikiliye imzalı formasını hediye etti.

Basketbolda da en az futboldaki kadar başarılı olabileceğini gösteren Lukas Podolski, efsanevi bir isme de meydan okudu. Orta sahadan potaya isabetli atışlar yapan Lukas Podolski, vatandaşı dünyaca ünlü basketbolcu Dirk Nowitzki’ye mesaj gönderdi. Lukas Podolski, vatandaşı dünyaca ünlü isim Dirk Nowitzki'ye orta sahadan gerçekleştirdiği atış sonrasında “Nowitzki şimdi senin sıran” dedi.

Lukas Podolski, Galatasaray Odeabank ziyareti sırasında kulüp televizyonunun sorularını da cevapladı. Yaptığı antrenman ve vatandaşı Dirk Nowitzki'ye meydan okumasıyla ilgili soruyu cevaplayan Lukas Podolski, “Basketbolu çok seviyorum. Çok sevdiğim bir spor dalı. Maalesef özel hayatımızda çok fazla zaman bulamıyoruz, bulunca da bizim için değişiklik oluyor. Futbolun dışında başka bir şey yapmak güzel oluyor.” diye cevap verdi.

Polonya asıllı Alman milli futbolcu Lukas Podolski’nin külup televizyonuna yaptığı açıklamanın ayrıntılara şöyle:

Futbolun dışında basketbol da oynuyor musun?

Basketbolu sıkça oynuyorum, hatta evde bile. Aslında böyle bir salonda daha çok oynamak isterim ama pek zamanımız yok. Evde basketbol da oynuyorum.

Atışlarda çok başarılıydın. Özellikle orta sahadan yaptıkların da… Performansım mükemmeldi. Herkes gördü, isabetli atışlar yaptım. Basketbolcular da karşımda zorlandı, bugün öz güvenle ayrılacağım buradan.

Dirk Nowitzki'ye meydan okudun. Orta sahadan başarılı atışlar yaptın, Nowitzki bu kadar başarılı olur mu?

Nowitzki uzun yıllardır NBA'de, umarım daha uzun süre devam eder. Onun takip ediyorum, izliyorum. Bıraktığı zaman da karşılıklı oynamak isterim. Bakalım kim daha başarılı olacak, o mu ben mi?

Galatasaray Odeabank'ı yakından takip ediyorsun, bu sezon Eurocup'ı kazanabilir mi? İzlediğim maçlarda takımın çok kaliteli olduğunu gördüm. Başarılı bir koç var. Açıkçası, Eurocup ve lig şampiyonluğunu kazanabileceklerine inanıyorum. Umarım şampiyon olurlar ve seneye de futbolun Şampiyonlar Ligi, Euroleague'de mücadele ederler. Açıkçası benim desteğime ihtayacı yok, çok güçlüler. Ama yine kenarda durup takımı ateşlemeye çalışıyorum.

NBA'de hangi takımı destekliyorsun?

Her şeyden önce bir Dirk Nowitzki hayranıyım. Bununla birlikte Dallas Mavericks'i seviyorum ama küçüklüğümden beri Chicago Bulls hayranlığım var. Jordan'lı, Pippen'li efsane takımı çok seviyordum. Hem de renklerini seviyordum. Kırmızı – beyaz benim renklerim, logodaki boğa. Ama basketbolu ve NBA'yi çok seviyorum. Her zaman heyecanlı maçlar oluyor. O yüzden basketbolu, NBA özelinde çok seviyorum.

Basketbolla ilgili bir projen var mı?

Köln'de RheinStars Köln adında bir basketbol takımının destekçisiyim. Şu an ikinci ligde oynuyoruz. İyi de gidiyoruz ama hedefimiz uzun vadede birinci lige çıkmak ve orada devam etmek. Bunun dışında yeni sezona hazırlık döneminde Galatasaray ile Köln'ün karşı karşıya gelmesini arzuluyorum. Bu yönde de yöneticilerle görüşüyoruz. Böyle bir şey olursa çok mutlu olurum. Köln'de ya da İstanbul'da olabilir bu maç. Tam karar vermedik ama böyle bir projemiz var.