SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Reaksiyon

21 Aralık 2015

GALATASARAY'IN Akhisar ile 4 gün içerisinde oynadığı ikinci maçın kupa mücadelesinden çok daha zor geçmesi bekleniyordu. Ancak böyle olmadı… Cimbom son bölüm hariç kolay bir zafer elde etti. Aslan, hücumda organize olmakta zorlandığı bölümde biraz da şansın yardımıyla golü buldu. Podolski'nin atmak istediği şut, Umut'a pas oldu ve bu oyuncu perdeyi açtı. Gol, Umut'un takipçiliğinin eseriydi. Beşiktaş karşısındaki performansıyla dikkat çeken Lukac'ın Olcan'ın ortasındaki büyük hatası, son haftaların formda ismi Podolski'nin farkı ikiye çıkarmasını sağladı. İkinci yarıda kalesinde golü gören G.Saray için karşılaşma bir anda dönebilirdi. Ama burada da sahanın etkili isimlerinden Yasin devreye girdi ve maçı koparan hamleyi yaptı.

Mustafa Denizli'nin G.Saray'a teknik ve taktik açısından kattığı çok şey olduğunu söyleyemeyiz. Zaten bu kadar kısa zamanda böyle bir etki olamaz. Ancak deneyimli çalıştırıcının, özellikle derbideki silik futbolun ardından takımı motive ettiği açık. Sarı-kırmızılılar dün Trabzon ve F.Bahçe'den puan alan, Beşiktaş'ı ise yenen ligin flaş ekibine özellikle ilk yarıda nefes aldırmadı. Müthiş bir istek ve arzuyla oynayan Cimbom buna üst düzey mücadeleyi de katınca zorlu karşılaşmayı kazanmasını bildi.

Ancak Aslan'ın savunmasında büyük sorunlar var. Yenilen ikinci golde Rodallega belki de Türkiye'deki en rahat kafa golünü atmıştır. Bir santrforun bu kadar rahat yükselip, köşeyi görmesi G.Saray açısından büyük bir savunma zaafının eseriydi. G.Saray camiasının derbiden sonraki tepkisi takımın isteksiz ve hırssız görüntüsüneydi ancak futbolcular buna reaksiyon gösterdi. Önce kupada yendiği güçlü rakibini dün de ligde devirip ayağa kalktı. En azından kolay kolay pes etmeyeceğini gösterdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek