SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bundesliga’da kötü gidişe dur diyemeyen Hannover 96’da, teknik Direktör Michael Frontzeck görevinden istifa etti. Nisan ayında Tayfun Korkut’un yerine göreve gelen 51 yaşındaki Michael Frontzeck’in istifa haberini sayfalarına taşıyan Alman Gazetesi Bild, bu kararı sürpriz gelişme olarak nitelendirdi.

“Kovulmadan kendisi görevi bıraktı” yorumunu yapan gazete, Michael Frontzeck’in istifa kararını bu sabah Hannover 96 kulüp yöneticisi Martin Bader’e sunduğunu yazdı. Bild, Alman teknik adam Frontzeck ile kulüp yöneticisi Martin Bader, dün akşam bir görüşme yaparak takımın gidişatını değerlendirdiklerini ve görüşmenin ardından da Michael Frontzeck’in Mönchengladbach’a ailesinin yanına gittiğini aktardı.

Kritik görüşmenin ardından bu sabah istifa kararını kulübe bildirdiği açıklanan Frontzeck’in Alman basınına, “Uzun bir düşünceden sonra bu kararı aldım ve Hannover 96’da ki görevimi bitiriyorum. Başarı, birlik içinde ve güven ortamının olduğu yerde ancak gelebilir. Son dönemlerde Hannover 96 camiasında bu birlik ve beraberliği hissedemediğim için, görevi bıraktım. Bundan sonra Hannover 96’ın iyi sonuçlar alarak, ligde kalıcı olmasını dilerim” şeklinde konuştuğu belirtildi.

Hannover 96 kulüp yöneticisi Martin Bader ise, Frontzeck’in ani istifası ile ilgili olarak, “Pazar akşamı oturup durumu değerlendirdik, Frontzeck’in istifa düşüncesi yoktu. Aslında kendisi mücadeleci ve sorunları aşabilecek bir teknik adamdı” açıklaması basında yer aldı.

Yayınlanma Tarihi:15:24,