SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lucescu Trabzonspor’dan dünyaları istedi

Trabzonspor'da Muharrem Usta'nın çok istediği Mircea Lucescu, yapılan ilk resmi görüşmede şok etti. Rumen hoca 100 milyon dolarlık bir bütçe ile oğlunun ekipte olmasını istedi.

Güncellenme: 09:24, 21/12/2015
Lucescu Trabzonspor’dan dünyaları istedi

Trabzonspor’un yeni başkanı Muharrem Usta’nın başkan seçilmeden önce seçim yatırımı olarak sunduğu Rumen hocada şok eden görüşmeler yaşandı. Bordo-Mavili yönetim Rumen hoca ile yapılan ilk görüşmede neye uğradığını şaşırdı. Muharrem Usta’nın bizzat katıldığı görüşmede Lucescu’ya Trabzonspor’un başına geçmesi için resmi teklif yapıldı. Ancak kariyerli hoca kendisine yapılan öneriye, “100 milyon dolarlık bütçe isterim. Ayrıca oğlum Razvan Lucescu da ekibimde olmalı. Bu konuda kararım kesin” isteğinde bulundu.

USTA ŞAŞKINLIK YAŞADI Lucescu’dan ilk görüşmede böyle bir talep beklemeyen Başkan Muharrem Usta’nın büyük bir şaşkınlık yaşadığı ortaya çıktı. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın Lucescu’ya istediği bütçenin ekonomik koşullarda çok zor olduğunu söyleyerek, “Böylesine bir cevap beklemiyordum. Bu rakam bizi aşar. Ancak yine de yönetim olarak kendi aramızda bir değerlendirme yapacağız. Ancak bu koşullarda talebinize cevap veremeyiz” dediği ortaya çıktı.