SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş’ten Mustafa Denizli göndermesi

Maç sonunda hakemin lehlerine vermediği penaltı kararı sorulan Şenol Güneş, Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin derbi sonrasında hakeme yönelik "İnce İnce kıyıyorlar" açıklamasına gönderme yaptı.

Güncellenme: 22:47, 21/12/2015
Şenol Güneş’ten Mustafa Denizli göndermesi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Osmanlıspor maçının sonunda Galatasaray’ın hocası Mustafa Denizli’ye göndermede bulundu. Mustafa Denizli’nin Beşiktaş derbisinden sonra “Hakem ince ince kıydı” açıklamasına gönderme yapan Güneş, maç içindeki penaltı pozisyonuna yorum yapmaktan kaçındı.

Maçta Beşiktaş’ın lehine verilmeyen tartışmalı penaltı kararı sorulan Güneş, “Eline vurudğunu kenardan gördüm. Yorum yaparak neyi değiştireceğim. Kim ince doğranıyor, kim doğranmıyor, kim ne yapıyor konuşmak doğru değil. Hakem bugün boğuşmaya fazla izin verdi. Vermezse penaltı oyun devam ediyor, Vermişse golü veriyor santraya gidiyor. Herkes konuşluyor bana sıra gelmez bu ara.” ifadelerini kullandı.

Güneş sözlerine şöyle devam etti:

“FUTBOL OYNAMAK KAZANMAKTAN DAHA ÖNEMLİ”

“Kazanmak önemli ama futbol oynamak daha önemli. Hava soğuktu, biz değiştiremeyiz havanın sıcaklığını ama zemin bizim kontrolümüzde. Ben hibrit sahası yaptıacağım sahaya oyunculara bir şey olmasın diye. Oynadığımız sahaya bakın. Bu zeminde top oynanır mı, günahtır. Kötü sahada oyuncuların büyük takımlara daha iyi motivasyonu oluyor.”

“Oyun olarak hiçbir oyunucuyu eleştirmek istiyorum. Doğru bulmuıyorum. İyi zeminde futbolun iyi oynanmasını ve hak edenen kazanamsından yanayım. Biz yarın Sivas’a gideceğiz. Sivas’ın takımı oradada oynamak istemiyor. Kenarda topu çocuklar geç atacak, zemnin kötü oalcak. 50 sene önce bunlar vardı. Bugünkü oyunun kötülüğünden çıkmak için söylemiyorum bunu.”