SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

14. Türkiye Spor Adamları Ödülleri’ne katılan ve “Hizmet Onur Özel Ödülü” alan Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gencer, Süper Lig’e dönüşlerinin muhteşem olduğunu ifade ederek, “Geri dönüş sırasında malum devreye giren Passolig sisteminden sonra ciddi bir şekilde seyirci kaybı vardı. Özellikle Antalyaspor’un 8 yıldır stadyum hasreti çekiyor olması, seyirci sayısını kaybettirmişti. Bir heyecan getirelim dedik. Hem şehre bir heyecan, hem de Türkiye’ye bir heyecan getirelim dedik. Bunu yaparken de şu ana kadar Türkiye’ye gelmemiş en büyük yıldızı nasıl getiririz diye düşündük. Eto’o ve Ronaldinho konusunda çalışmalar yaptık. Biz Eto’o transferine başlarken normal bir transfer olarak görmüştük, ama biz gerçekten bir dünya yıldızı transfer etmişiz. Bunun rahatlığını her hafta maçlarda yaşıyoruz. Artık bizim için gittiğimiz deplasmanlarda dahi Eto’o hayranlığından dolayı bir yabancılık çekmiyoruz. Kulüp ve şehirlerin kenetlenmesine sebep oluyor. Bu mutluluğu yaşıyoruz. Güzel bir şey yapmışız ki, halk bizi, Eto’o’nun transferini yılın transferi olarak seçmiş. O sayede buradayız. Seçenlere ve layık gören herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ANTALYASPOR İÇİN YAPILAMAYACAK BİR TRANSFER YOK”

Ronaldinho ve Pirlo ile ilgili düşüncelerini daha önce söylediklerini vurgulayan Başkan Gencer, “Antalyaspor için yapılamayacak bir transfer yok. Biri veya ikisi fark etmez. Biz kulüp ve bütçe olarak boyumuzu biliyoruz. Yapma planımız şu anda yok. Türkiye’de birçok kulübün ne zorluklar çektiğini biliyoruz. Biz ekonomik olarak onlara göre biraz daha iyi olsak da, şehrin bu tür bir şeye ihtiyacı varsa, artık bundan sonraki yıldızlara şehir olarak katkı koymamız lazım. Yıldızları getirmek bize ait, sponsor olmak da, tanıtım yapmak isteyenlere ait” ifadesini kullandı.