SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Osmanlıspor’u 3-2 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada çok kötü oynadıkları bir maçı kazandıklarını söyledi.

Deplasmanda Osmanlıspor’u 3-2 yendikleri maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Albayrak, ”Bugün çok kötü oynadığımız bir maçı kazandık. Çok kolay maçlar olmuyor artık. Osmanlıspor’u tebrik ediyorum, çok iyi oynadılar. Ama biz, büyük takım reaksiyonu gösterdik. Oyuncuların hepsini kutluyorum. Önemli bir üç puan aldık ve lider olduğumuz için çok mutluyuz. Lider olarak İstanbul’a geri dönüyoruz. Bu maç bizim için kırılma maçı olabilir” diye konuştu.

Hakemlerle ilgili bir soruya ise Albayrak, “Biz, bizim maçlarla ilgili yorumlar yapıyoruz. Diğer takımlar ise kendilerini bağlarlar. Bu akşamki maçta, yüzde yüz penaltımızı vermedi. Penaltı pozisyonundaki 7 numaralı oyuncunun da sarı kartı vardı ve bize göre penaltı, kırmızı kart olmalıydı. Hocanın gözü önünde, kale hakeminin gözü önünde oldu, ama maalesef vermediler. Herhalde yetkililer görüyordur. Geçen sezondan beri hep hakkı yenilen biziz. Geçen sezon Merkez Hakem Komitesi’nin sezon sonu yapmış olduğu hakem seminerinde, 16 pozisyonun 13’ü Beşiktaş’ın aleyhine. Bunları artık görmeleri lazım. Biz kendimize hiçbir şey istemiyoruz. Adil olsunlar, adil bir şekilde gördüklerini çalsınlar. Kimseye tolerans tanımasınlar. Bizim lehimize olanı da görsünler, karşı tarafa olanı da görsünler. Hakemlerin daha iyi form tutmaları gerekiyor ve gördüklerini çalsınlar” yanıtını verdi.

“ÜÇ PUANI ALDIK, ÇOK SEVİNÇLİYİZ”

Bu akşam çok önemli bir galibiyet aldıklarını vurgulayan Metin Albayrak, ”Kötü oynadığımız bir maçtı. Hocamız da, arkadaşlar da görüyordur. Galatasaray karşılaşmasından sonra herkesin beklediği iyi futbolu göremedik. Herhalde taraftarımız maçı seyrederken üzülmüştür, ama maç sonu sevinmiştir. Üç puanı aldık, çok sevinçliyiz” ifadesini kullandı.

Kaleye tekrar Tolga’nın geçmesi yönündeki bir soru üzerine de Albayrak, ”Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük kalecilerinden bir olan Şenol Güneş, hocamız. Herhalde daha iyi bilecektir. O yüzden takdir Şenol hocamızındır” dedi.