SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Blatter: “Bitmiş bir insan değilim”

FIFA Etik Kurulu’nun hakkında verdiği karar sonrası ilk yorumlarını İsviçre televizyonuna yapan Blatter, "Bitmiş bir insan değilim." dedi.

Güncellenme: 13:34, 21/12/2015
Blatter: “Bitmiş bir insan değilim”

FIFA Etik Komitesi, FIFA Başkanı Sepp Blatter ve UEFA Başkanı Michel Platini’ye 8 yıl futboldan men cezası verdi. Cezayı öğrendikten sonra FIFA Başkanı Sepp Blatter, açıklamalarda bulundu.

“40 senedir futbola hizmet etmiş biri olarak şuçlu konuma düştüğüm için çok üzgünüm.” diyen Blatter, “Kendim için, FIFA çalışanları için üzgünüm. Medya cezamı benden önce öğrendi. Bütün bunlar bana nasıl yapılıyor anlamıyorum. Sunduğumuz delillerle etik komitesini ikna ettiğimizi düşünüyordum. Yapılanlar hiç insanca bir tutum değil. Platini’yle aramızda centilmence bir anlaşma vardı. Ve bütün anlaşmalar yazılı yapıldı. Bana ve Platini’ye yalancı diyorlar. Bizim ne söylediğimizi önemsemiyorlar bu nedenle avukatımla ben mücadelemizi sürdüreceğiz. İlk olarak CAS’a gideceğiz. Ben bir İsviçre vatandaşıyım ve ülke yasalarına göre 8 yıl men edemezsiniz. Kendim ve FIFA için mücadele etmeye devam edeceğim. Ben bitmiş bir insan değilim.” şeklinde konuştu.

FIFA Etik Kurulu’nun FIFA başkanı hakkında böyle bir karar veremeyeceğini de savunan Blatter, hem FIFA’ya hem de Spor Tahkim Mahkemesi ve İsviçre mahkemelerine başvuracağını ifade etti.