SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın eski futbolcularından Daniel Amokachi, Türkiye ve Beşiktaş taraftarını çok özlediğini belirterek, “Türkiye benim evim. Bir imkan olur ise tekrar seve seve gelirim” dedi.

14. Türkiye Spor Adamları Ödülleri’ne katılan Amokachi, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Nijeryalı efsane futbolcu, İstanbul’a tekrar gelmekten dolayı çok memnun olduğunu ifade ederek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Beşiktaş taraftarını çok özlediğini de vurgulayan Amokachi, “İstanbul’u, Türkiye’yi çok özledim. Başka bir ülkeye gittiğin zaman bu kültürü, bu misafirperverliği bulmak çok zor. Türkiye benim evim. Şu an Nijerya’da 10 yıldır antrenörlük yapıyorum. Türkiye’de öyle bir imkan olur ise, tekrar seve seve gelirim” diye konuştu.

Beşiktaş’ta gelen golcülerle ilgili bir soruya da Nijeryalı oyuncu, “Pascal ile ayrılmadan kısa bir süre birlikte çalışma şansımız oldu. Futbolu hepimizin bildiği gibi çok iyi. Demba Ba zaten çok iyi bir oyuncu, ama Amokachi bir tane. Dolayısıyla Amokachi’nin farkını sizler de biliyorsunuz” yanıtını verirken, Türkçe olarak “Ben Kara Boğa” dedi.

Yayınlanma Tarihi:22:06,