SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kafkas: “Galatasaray’ı yenecek gücümüz var”

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Sivasspor gibi zor bir deplasmandan alınan bir puanının önemine işaret etti. Kafkas, Takım olarak istedikleri yerde olmadıklarını ve son hafta oynayacakları Galatasaray maçını kazanmak istediklerini bunu başarabilecek potansiyelleri bulunduğunu söyledi.

Güncellenme: 17:06, 20/12/2015
Kafkas: “Galatasaray’ı yenecek gücümüz var”

Medicana Sivasspor ile 0-0 berabere kalan Kayserispor'da Teknik Direktör Tolunay Kafkas maç sonrası yaptığı açıklamada, Maçın büyük bir bölümünde üstün taraf olduklarını anlatarak, “Kanabileceğimiz bir maçtı, pozisyonlar var. Şunu belirtmek isterim ki sorsanız Türkiye'nin en zor deplasmanı neresi derseniz ben Sivas derim. Alınan bir puan bizim içinde önemli.” dedi.

Sivasspor'un da kadrosuyla şehrin yapısıyla hakkettiği yerde olmadığını dile getiren Kafkas, “Oyunda kendimizi geliştirdiğimiz yönlerimiz vardı fakat bu maçta biraz daha geriye gittik. Özellikle oyun anlayışında baskı yapma konusunda biraz sıkıntılarımız oldu. Hafta için bunu çalışıp düzelteceğiz Sivasspor'a başarılar diliyorum.” diye konuştu.

“GALATASARAY'I YENMEK İSTİYORUZ”

Takım olarak istedikleri yerde olmadıklarını ve son hafta oynayacakları Galatasaray maçını kazanmak istediklerini bunu başarabilecek potansiyelleri bulunduğunu kaydeden Tolunay Kafkas, şöyle devam etti:

“Sezon başında en genç kadroyu oluşturan takımlarda bir tanesi bizdik. Takım olmak ile kadro oluşturmak arasında büyük bir fark var. Sezon başı kadro oluşturduk ama kampa gidemedik. Doğru düzgün hazırlık maçı oynayamadık. Şu anda geldiğimiz noktada oyun olarak iyi ama puan olarak hala çok istediğimiz yerde değiliz. İlk yarıyı 20-21 puanda bitirmek lazım. Son haftada içeride oynayacağımız Galatasaray maçını kazanmak istiyoruz. Kazanacak gücümüz var, potansiyelimiz var. İkinci devre avantajımız var içeride oynayacağımız 8 tane takım bize denk takımlar kazanabileceğimiz maçlar var. Biz bu ligi korkusuz bir yerde bu yıl bitirmek istiyoruz. Bu yıl Kayserispor için çok önemli.”

Transfer konusuna da değinen Tolanay Kafkas, Kayserispor olarak devre arasında takıma takviye yapacaklarını bunun sayısının oyuncunun maliyetine ve kalitesine göre 2-3 veya 4 olabileceğini ifade etti.