SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jurij Zdovc Antep’ten ayrıldı

Spor Toto Basketbol Ligi takımı Royal Halı Gaziantep'in karşılıklı anlaşma sonucu yolunu ayırdığı başantrenörü Jurij Zdovc'ın yerine yardımcı antrenör Stefanos Dedas getirildi.

Güncellenme: 17:13, 20/12/2015
Jurij Zdovc Antep’ten ayrıldı

Royal Hali Gaziantep Basketbol Kulübü’nden yapılan açıklamada, 2,5 sezondur takımın başantrenörlük görevini yürüten Juric Zdovc’in Yunanistan 1’inci lig takımlarından AEK’den teklif aldığını kendilerine ilettiğini ve yapılan görüşmenin artından görevi bırakması noktasında anlaşmaya varıldığı belirtildi. Daha önce 2 kez Euroleuge takımlarından teklif alan ancak kabul etmeyen Zdovc’in, Yunanistan’dan gelen teklife sıcak bakması üzerine başantrenörlük görevinden ayrılmasına sıcak bakıldığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Yunanistan’dan gelen teklif yönetim kurulumuzca da değerlendirilerek Zdovc’un önünü açmak anlamında da karar kendisine bırakılmıştır. İki kulüp yöneticilerinin de görüşerek anlaşması sonucu Jurij Zdovc, Yunanistan’ın AEK takımıyla anlaşmaya varmıştır. Bugüne kadar büyük bir keyifle çalıştığımız, şehrimizde basketbol heyecanının artmasında büyük emekleri olan değerli antrenörümüz Jurij Zdovc’a bundan sonraki sportif hayatında başarılar dileriz.”

Açıklamada, Zdovc’den boşalan başantrenörlük görevine ise yardımcı antrenör Stefanos Dedas’ın getirildiği kaydedildi.