SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Euro 2016’ya Beşiktaş damgası

Beşiktaş'ta Avrupa Ligi'ne veda edilmesinden sonra iki büyük hedef var. İlki Süper Lig'de şampiyon olmak, ikincisi de Euro 2016'ya en az bir 11 göndermek. Teknik Direktör Şenol Güneş, Fransa motivasyonunu Beşiktaş'ın lehine çevirmek isterken yönetim de bu işin ekonomisini düşünüyor. Eğer şampiyonluk gelirse Başkan Fikret Orman, tekliflere göer önemli oyuncu satışları yapabilir. Kara Kartal'ın tabii ki ilk hedef ligde liderliği sezon sonuna dek sürdürüp şampiyon olmak. Ardından ise Türkiye, Almanya, Portekiz, Avusturya ve İsveç milli takımlarına oyuncuları göndermek. 3 YABANCI+ VELİ KAVLAK Kara Kartal'da Mario Gomez yeniden ayağa kalktı ve Alman milli takımına çağrılıyor. Gomez'in hedefi bu performansını sürdürüp Fransa'da yer almak. Ricardo Quaresma da Portekiz milli takımında hep görev alıyor ve onun da tek amacı Fransa'daki finallerde boy göstermek. Yabancılar içerisinde Miloseviç çok az şans bulmasına rağmen İsveç milli takımının 23 kişilik kadrosuna girmeyi istiyor. Sakatlığı geçen Veli Kavlak da Avusturya milli takımı ile Paris'te yer almanın hedefinde. TERİM'İN GÖZÜNE GİRECEK 7'Lİ Türk milli takımı için ise en az 7 Beşiktaşlı aday listede. Oğuzlan, Ersan Gülüm, Olcay Şahan, Cenk Tosun, İsmail Köşbaşı, Gökhan Töre son milli maçlarda görev aldı ve ligdeki formları ile 23 kişilik Türk Milli Takımı kadrosuna girmeye yakın gözüküyor. Bu 6 ismin tek hedef Terim ile Paris'te fırtına gibi esmek. Yine son günlerin formda ismi Kerim Frei de Türk milli takımı ile finalleri istediğini açıkladı. Beşiktaş'ta daha önce Tolga Zengin, Serdar Kurtuluş, Mustafa Pektemek de zaman zaman milli takımlara çağrılmıştı. GÖKHAN TÖRE 2 MAÇ CEZALI Bu arada Fransa kadrosuna girmesi beklenen Gökhan Töre, İzlanda maçında rakibe sert faulü sonrasında 2 maç ceza aldı. UEFA Tahkim Kurulu da kararı onarken milli yıldızın finallerdeki ilk iki maçımızda oynama şansı yok. Yani Töre, Hırvatistan ve İspanya maçılarını kaçıracak ancak Çek maçında forma giyebilecek. 1 MİLYON EURO KAZANACAK Beşiktaş, 11 oyuncuyu Fransa'ya gönderirse kulüp olarak da gelir elde edecek. UEFA'nın finallerde yer alan futbolculardan dolayı kulüplere oyuncu başına prim vermesi nedeniyle Kartal önemli bir para kazanacak. Bu rakam ise günlük 25-30 bin euro gibi olacak ve Siyah-Beyazlıların turnuvadan kazancı 1 milyon euroyu kadar bulabilecek.

Güncellenme: 11:43, 20/12/2015
Euro 2016’ya Beşiktaş damgası

Beşiktaş’ta Avrupa Ligi’ne veda edilmesinden sonra iki büyük hedef var. İlki Süper Lig’de şampiyon olmak, ikincisi de Euro 2016’ya en az bir 11 göndermek. Teknik Direktör Şenol Güneş, Fransa motivasyonunu Beşiktaş’ın lehine çevirmek isterken yönetim de bu işin ekonomisini düşünüyor. Eğer şampiyonluk gelirse Başkan Fikret Orman, tekliflere göer önemli oyuncu satışları yapabilir. Kara Kartal’ın tabii ki ilk hedef ligde liderliği sezon sonuna dek sürdürüp şampiyon olmak. Ardından ise Türkiye, Almanya, Portekiz, Avusturya ve İsveç milli takımlarına oyuncuları göndermek.

3 YABANCI+ VELİ KAVLAK

Kara Kartal’da Mario Gomez yeniden ayağa kalktı ve Alman milli takımına çağrılıyor. Gomez’in hedefi bu performansını sürdürüp Fransa’da yer almak. Ricardo Quaresma da Portekiz milli takımında hep görev alıyor ve onun da tek amacı Fransa’daki finallerde boy göstermek. Yabancılar içerisinde Miloseviç çok az şans bulmasına rağmen İsveç milli takımının 23 kişilik kadrosuna girmeyi istiyor. Sakatlığı geçen Veli Kavlak da Avusturya milli takımı ile Paris’te yer almanın hedefinde.

TERİM’İN GÖZÜNE GİRECEK 7’Lİ

Türk milli takımı için ise en az 7 Beşiktaşlı aday listede. Oğuzlan, Ersan Gülüm, Olcay Şahan, Cenk Tosun, İsmail Köşbaşı, Gökhan Töre son milli maçlarda görev aldı ve ligdeki formları ile 23 kişilik Türk Milli Takımı kadrosuna girmeye yakın gözüküyor. Bu 6 ismin tek hedef Terim ile Paris’te fırtına gibi esmek. Yine son günlerin formda ismi Kerim Frei de Türk milli takımı ile finalleri istediğini açıkladı. Beşiktaş’ta daha önce Tolga Zengin, Serdar Kurtuluş, Mustafa Pektemek de zaman zaman milli takımlara çağrılmıştı.

GÖKHAN TÖRE 2 MAÇ CEZALI

Bu arada Fransa kadrosuna girmesi beklenen Gökhan Töre, İzlanda maçında rakibe sert faulü sonrasında 2 maç ceza aldı. UEFA Tahkim Kurulu da kararı onarken milli yıldızın finallerdeki ilk iki maçımızda oynama şansı yok. Yani Töre, Hırvatistan ve İspanya maçılarını kaçıracak ancak Çek maçında forma giyebilecek.

1 MİLYON EURO KAZANACAK

Beşiktaş, 11 oyuncuyu Fransa’ya gönderirse kulüp olarak da gelir elde edecek. UEFA’nın finallerde yer alan futbolculardan dolayı kulüplere oyuncu başına prim vermesi nedeniyle Kartal önemli bir para kazanacak. Bu rakam ise günlük 25-30 bin euro gibi olacak ve Siyah-Beyazlıların turnuvadan kazancı 1 milyon euroyu kadar bulabilecek.

Yayınlanma Tarihi:11:42,