SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ADANA Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü (ATDSK) kortlarında yetişen milli tenisçi Çağla Büyükakçay’a memleketi Adana’da, düzenlenen törenle başarı plaketleri verildi, üzerinde “Çağla Büyükakçay-Gururumuz” yazılı pasta kesildi. Çağla, plaket törenlerinin ardından Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile korta çıkarak gösteri maçı yaptı.

Tenise 8 yaşında memleketi Adana’da başlayan, Grand Slam turnuvalarında tek bayanlarda oynayan ve turu geçen ilk Türk tenisçi olarak Türk tenis tarihine adını azdıran Çağla Büyükakçay ile gurur duyduklarını belirten ATDSK Başkanı Ali Baş, şöyle dedi:

“Çağla, 2013 Akdeniz Oyunları’nda teklerde ve çiftlerde altın madalyanın sahibi oldu. Dubai’de geçen ay yapılan turnuvada hem tekler, hem de çiftlerde çifte şampiyonluk elde eden ilk Türk tenisçi olarak bir kez daha Türk Tenis Tarihine adını yazdıran Çağla Büyükakçay’ı başarılarından dolayı kutlamak, kendisine de yoğun bir maç trafiği içerisinde yetiştiği kulübünde ağırlamak istedik. Gurur duyduğumuz sporcumuzla bir arada olmak çok güzel.”

ÇAĞLA BÜYÜKAKÇAY ADINA TENİS KORTU

Çağla Büyükakçay’a plaket verip altın takan ve kortta gösteri maçı yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise şöyle konuştu:

“Çağla hepimizin gururu. Çukurova Belediyesi olarak uluslararası standartlarda, büyük bir tenis kortu yaparak dünya yıldızlarını Adana’da korta çıkartmak istiyoruz. Bu tesise de Çağla Büyükakçay’ın adını vereceğiz”

ÇOK MUTLUYUM

Törenlerin ardından çocukken oyun molası verdiği parkta, şimdiler de sığmakta güçlük çektiği salıncaklarda DHA’ya açıklamalarda bulunan Çağla Büyükakçay, Adana’da, yetiştiği kulüpte olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belireterek şunları söyledi:

“Burası benim yuvam, buradakilerin hepsi de benim ailem. Çok güzel günlerim geçti burada. Hedeflerimi bu kulüpte programladım. Bu güzel günü düzenleyen ve burada olan herkese teşekkür ederim.”

Büyükakçay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in adını taşıyan Tenis Kortu projesini ise, “Sayın Başkana nazik ve sporsever düşüncesi için çok teşekkür ederim” dedi.