SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’dan transfer onay çıktı

Fenerbahçe'de Van Persie ve Fernandao'ya alternetif bir forvet oyuncusu isteyen Vitor Pereira'nın talebine Başkan Aziz YIldırım'dan onay geldi.

Güncellenme: 14:21, 20/12/2015
Aziz Yıldırım’dan transfer onay çıktı

Fenerbahçe'nin hocası Vitor Pereira, Sow'un sürpriz vedası nedeniyle sezon başından bu yana hücum hattında zorlandıklarını ifade ederken, Başkan Aziz Yıldırım devre arasında yapılması düşünülen transferi onayladı.

Sezonun ilk yarısının sonuna doğru yaklaşılırken Aziz Yıldırım ile Vitor Pereira arasındaki iletişim daha da yoğunlaştı. Milliyet’ten Senad Ok’un haberine göre Yıldırım ve Pereira son bir hafta içinde birkaç kez buluşup hem takımın durumu hem de devre arasında yapılması planlanan transfer için kapsamlı bir şekilde fikir alış verişinde bulundu.

Moussa Sow'un sürpriz ayrılığı sonrası planlarının bozulduğunu kaydeden Pereira, hücum hattına takviye istediğini bir kez daha dile getirdi. Başkan Yıldırım, prensip olarak devre arası yapılan transferin çok faydalı olacağını düşünmüyor. Ancak Pereira'nın talebi ve isteği doğrultusunda golcü konusunda çalışmaları başlattı.

SORUN ÇIKARMAYACAK BİR OYUNCU ARANIYOR

Sarı ­lacivertliler hücum hattını, “hareketli bir golcü” ile güçlendirmeyi planlıyor. Robin van Persie ve Jose Fernandao'yu destekleyebilecek, zaman zaman kulübede otursa da sorun çıkarmayacak bazı isimler şimdiden belirlendi.

Van Persie ve Fernandao gibi iki iyi hücum oyuncusuna sahip olan Vitor Pereira'nın elinde, bu iki futbolcudan birinin sakatlık ya da cezası halinde başka golcüsü kalmıyor. Bu yüzden kriterlere uygun, maliyeti yüksek olmayan ve takım yapısını bozmayacak yabancı isimler için çalışmalar son aşamaya geldi. Sarı­lacivertliler ara transferde hücum hattını 3. golcüyle güçlendirerek üç kulvarda yoluna devam etmek istiyor.