SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Eskişehirspor’u 2-1 mağlup eden Başakşehir’de teknik direktör Abdullah Avcı, oyun kalitelerinin geliştiğini söyledi.

Avcı, geçen seneden puan ortalamasının üzerinde olduklarını ve bu durumun kendilerini son derece mutlu ettiğini dile getirdi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Abdullah Avcı, oyuna iştahlı ve arzulu başladıklarını ancak bireysel hatadan yedikleri golle oyun disiplininden koptuklarını belirtti.

Yedikleri golün ardından rakibe geniş alan verdiklerini anlatan Avcı, “Bizim gibi bir takımın bu şekilde hareket etmemesi gerekiyordu. Pozisyonlarımız vardı ama ikinci golü yiyebilirdik. İkinci yarı itibariyle iki değişiklik amacımız hem teknik olarak özellikle kapalı savunmalara oyunun yönünü çabuk çevirip ve kenarları doğru kullanmak ve ceza sahası içinde çoğalmaktı. Çok korner kullandık, duran top kullandık, kenarları iyi kullandık. Oyuna giren oyuncular çok olumlu tepkiler verdiler. Topa sahip olup sabırla oyunun yönünü değiştirip oyunu lehimize çevirdik. İlk yarı itibariyle memnuniyetsizliğimizi söyleyebiliriz ama ikinci yarı itibariyle oyundan memnunuz. Bunun karşılığı da üç puan ve bugün itibariyle ligin 4.’süyüz. Oyun kalitemiz gelişiyor. Geçen senenin puan ortalaması üzerindeyiz. Bu bizi son derece mutlu ediyor. Oyuncularımı tebrik ediyorum rakibe de başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.