SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mevlüt’ün rotası Süper Lig!

Ülkesine dönmek istediği için ipleri koparan Kevin Grosskreutz için sarı-kırmızılı yönetim kapıyı 2.5 milyon Euro’dan açtı. Almanlar bu rakamı yüksek bulunca yönetim ‘Mevlüt Erdinç’le takasa girelim’ önerisini yaptı...

Güncellenme: 13:23, 19/12/2015
Mevlüt’ün rotası Süper Lig!

AMK GAZETE

Galatasaray yönetimi, forveti yerde ararken adeta gökte buldu. Sezon başında Dortmund'tan 1.5 milyon Euro'ya transfer edilen ancak lisansı yetişmediği için oynatılamayan Kevin Grosskreutz'a Hannover talip oldu. Bugüne kadar 1milyon Euro ödeme yapılan vemaliyeti 2.5milyon Euro'yu aşan Kevin, ülkesini özlediği için ayrılmak istediğini söylemişti. Burada devreye giren Hannover, sarı-kırmızılıları ‘bayram' ettirdi.

Nedenine gelecek olursak. İlk etapta sarı-kırmızılılar 2.5 milyon Euro istedi. Almanlar bu rakamı ödemeye sıcak bakmadı. Ancak forvet arayan G.Saray yönetimi,Hannover'den gönderilmesi beklenen Mevlüt Erdinç ile takasa girmeyi teklif etti. Almanlar da buna ‘olur' verince transfer bitme noktasına geldi. Böylece iki takımda bir taşla iki kuş vurmuş olacak. Hem G.Saray hem Hannover kazanacak.

Yayınlanma Tarihi:08:22,