SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gabigol yola çıkıyor

Fenerbahçe ile birlikte PSG ve Milan'ın da ilgilendiği Brezilyalı yıldız ile ilgili olarak son derece ilginç bir gelişme yaşandı. Gabigol'ün babası Valdemir Silva, "Önemli bir karar zamanı. Tanrı yolumuzu aydınlatsın" şeklinde bir mesaj attı

Güncellenme: 08:51, 19/12/2015
Gabigol yola çıkıyor

Brezilya futbolunun ön önemli genç yeteneklerinden biri olarak kabul edilen ve geleceğin önemli yıldız adaylarından biri olan Santos‘un 19 yaşındaki forvet oyuncusu Gabriel Barbosa (Gabigol) ile ilgili olarak önemli bir gelişme yaşandı. Sporx.com‘un haberine göreFenerbahçe’nin yanı sıra Paris Saint Germain ve Milan‘ın da ilgilendiği golcü futbolcunun babası Valdemir Silva‘nın geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yayınladığı“Önemli bir karar zamanı. Tanrı yolumuzu aydınlatsın” mesajı transfer söylentilerini arttırdı. Brezilya basınının da Santos’un yıldız oyuncusu Gabigol‘ün kariyerini artıkAvrupa’da sürdüreceğini haberlerine taşıdı. 19 yaşındaki futbolcunun 2019 yılına kadarSantos ile sözleşmesi bulunuyor. Bir ara Barcelona‘nın da listesinde bulunan Gabriel Barbosa‘nın şu sıralar Katalan temsilcisinin gündeminde olmadığı ama gelişmeleri takip ettiği belirtiliyor.

GUILLANO TERRANEO BU TRANSFERE SICAK BAKIYOR Fenerbahçe’nin Sportif Direktörü Guillano Terraneo‘nun daha önce bu futbolcunun transfer edilmesini istediği, şu anda önemli bir maliyetin altına girilse de ilerde çok daha yüksek tutarlara Avrupa‘nın dev kulüplerine satılabileceğini yönetime ilettiği konusunda haberler çıkmıştı. Fenerbahçe’nin bu futbolcu için 10 ile 15 milyon Euro arasında bir rakamı göze aldığı, ancak Santos‘un 15 milyon Euro’dan daha yüksek bir ücret istediği belirtiliyordu. Ara transfer dönemi öncesi önemli gelişmeler bekleniyor.

Brezilya futbolunun en önemli yıldız adayları arasında gösterilen Gabigol daha çok kanatlarda görev alıyor. Ancak santrfor olarak da görev yapabiliyor. Gol ve asist özelliği üst düzeyde. Biraz daha çabuklaşırsa çok büyük bir yıldız olabilir.