SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de son haftalarda performansından çok agresifliği ile ön plana çıkan Diego Ribas yaşananlar nedeniyle pişmanlığını dile getirdi. Önce ligdeki G.Antep maçından oyundan çıkarken agresif davranışlarda bulunan ardından Celtic maçında hakemin gözü önünde rakibine tekme atarak kırmızı kart gören Brezilyalı futbolcu takımını 10 kişi bırakarak oyunu riske etti.

İtalyan Sportif Direktör Guiliano Terraneo ve hocası Vitor Pereira ile görüşmesinde hırsına yenildiğini ifade eden Diego yedek kalmasına sebep olan davranışlarını açıklarken özeleştiride de bulundu:

“TAKIMIM için her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Sahada istediklerimi yapamayınca da böyle tepkiler verebiliyorum. Celtic maçında gördüğüm kart bana yakışmadı ve cezalı duruma düştüm.

‘KENDİME ÇOK KIZDIM'

F.Bahçe'ye geldiğim günden bu yana istediklerimi tam olarak gerçekleştiremedim. Tam da futbol olarak çıkışa geçtiğimiz haftalarda ben de kendimce iyi oynadığımı düşündüğüm haftada oyundan çıkmamla birlikte kendime çok kızdım.

Geçen sezon da benzer sıkıntılar yaşadım. Hocamız önce beni oyundan alırdı. Hatta bu konudaki düşüncemi kendisine de söyledim. Bu sezon daha iyi olduğumu düşünüyorum, keşke o kırmızı kartı görmeseydim.”

Vatan